Пожежа в Нотр-Дамі: місцевим мешканцям може загрожувати отруєння свинцем

Вівторок, 4 червня 2019, 14:16

Вагітним жінкам і дітям, які живуть біля зруйнованого вогнем собору Нотр-Дам в Парижі, рекомендовано здати аналізи крові через побоювання про можливе отруєння свинцем.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

Рекомендація була винесена після того, як результати аналізів однієї дитини, яка живе на острові Сіте в центрі міста, показала надмірну кількість свинцю в організмі.

Органи охорони здоров'я заявили, що рівень вмісту свинцю в крові дитини перевищує нормативні межі.

Чиновники стверджують, що полум'я, яке зруйнувало собор 15 квітня, виділяло токсичні речовини. У вогні розплавилися близько 300 тонн свинцю з даху і дзвіниці собору, через що існує високий ризик забруднення навколишніх районів.

Читайте також
Французькі поліцейські експерти оглядають Нотр-Дам після пожежі

Через тиждень після пожежі паризька поліція заявляла, що загроза впливу свинцю була "локалізована", але попередила людей, що живуть поруч з собором, про необхідність використовувати "вологі серветки для прибирання пилу".

Тепер регіональне агентство охорони здоров'я в Парижі початок "екологічне розслідування" після того, як дитина здала аналіз на наявність свинцю в крові.

В результаті дітям у віці до 7 років і вагітним жінкам, які живуть на острові Сіте, де розташований Нотр-Дам, було рекомендовано проконсультуватися зі своїм лікарем "в якості запобіжного засобу".

Слідчі намагаються встановити причину впливу на дитину, додаючи, що "інші чинники" крім свинцю, що виділяється під час пожежі, не виключаються.

Нагадаємо, причиною пожежі в Соборі Паризької Богоматері могло стати коротке замикання у частині будівлі, яка перебувала на реконструкції.

Пожежа почалася на будівельних лісах, зведених над дахом собору в зв'язку з реставрацією. Собору завдано значної шкоди: обрушилися шпиль будівлі і дах.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
powered by lun.ua