Польща продала Україні скраплений газ, закуплений у США

Четвер, 29 серпня 2019, 12:58

Польська нафтогазова компанія (PGNiG) придбала вантаж скрапленого газу зі США, а потім після регазифікації продала його українській компанії "Енергетичні ресурси України".

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал Interia.

Очікується, що транспорт з закупленим скрапленим газом прибуде до LNG-терміналу імені Леха Качинського у Свиноуйсці на початку листопада цього року.

Після регазифікації газ буде впроваджений в польську систему передачі в Свіноуйсьці, а потім переданий до України через прикордонне з'єднання газопроводу в Германовицях. Доставка до українського партнера буде реалізована до кінця 2019 року.

"PGNiG створила за останні три роки широкі повноваження на ринку СПГ. У нас є можливість придбати СПГ на конкурентних умовах від надійних постачальників з усього світу. Це робить PGNiG природним партнером для співпраці у розбудові сучасного та безпечного газового ринку в нашій частині Європи. Співпраця з нашими партнерами з "Енергетичні ресурси України", що триває кілька років, є кращим доказом", - сказав Петро Возняк, голова правління PGNiG SA.

Читайте також
Польща пропонує з`єднати свій газопровід з українською ГТС

За його словами, нині єдиним обмеженням у розширенні експорту в Україну в ще більшому масштабі є пропускна спроможність газопроводів у Польщі за напрямом Сілезія-Підкарпаття.

"Ми розраховуємо на розширення пропускної здатності цих газопроводів не пізніше 2021 року", - додав Возняк.

Нещодавно PGNiG підписала кілька довгострокових контрактів на поставку СПГ з США. 24-річний контракт з американською Cheniere Marketing International передбачає отримання Польщею в період 2019-2022 років щорічно близько 0,52 мільйона тонн СПГ (приблизно 0,7 мільярда кубометрів газу після регазифікації), а з 2023 по 2042 рік — за 1,45 мільйона тонн СПГ (1,95 мільярда кубів після регазифікації). Контракт з американською Venture Global LNG передбачає постачання в Польщу 2 мільйонів тонн скрапленого газу в рік протягом 20 років, що відповідає 2,7 мільярда кубометрів газу після регазифікації.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.