У Словаччині населення масово перевірили на коронавірус, позитивних – 1%

Понеділок, 2 листопада 2020, 10:56

У Словаччині протягом минулих вихідних понад три мільйони людей пройшли тестування на коронавірус.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на словацьке видання Pravda.

У суботу в Словаччині провели 2 581 113 тестів, з них позитивними виявилися 25 850, тобто приблизно 1%.

Як зазначається, пункти проведення тестування  по всій Словаччині почали тріщати по швах в суботу ще перед відкриттям. У неділю, навпаки, біля них було порожньо.

Всього, за даними прем’єра Словаччини Ігоря Матовича, за два дні тест зробили понад 3 мільйонам людей.

Точна кількість перевірених людей буде відома пізніше в понеділок, оскільки тести проводилися до пізнього вечора у неділю.

Прем'єр-міністр Ігор Матович в першу чергу подякував збройним силам, які, за його словами, "за 17 днів змогли організувати найбільший захід, який ми бачили в Словацькій Республіці з моменту її заснування".

"Вибачте, що ми змусили вас пройти цей тест. Але з цим примусом ми просто хотіли, щоб ви зрозуміли, що свобода також повинна бути пов'язана з відповідальністю, з відповідальністю перед тими людьми, які справедливо хочуть захистити своє життя і здоров'я", - сказав Матович.

Він також розповів про три прохання до громадян. Зокрема, власники позитивних тестів повинні залишатися зі своїми сім'ями в "10-денному карантині", люди з негативним тестом повинні поводитися обережно, так, ніби вони і всі навколо них є позитивними;  третє прохання полягає в тому, щоб люди з позитивним тестом повідомили про це всім, з ким контактували.

Президентка Словаччини Зузана Чапутова назвала успішним загальне тестування на коронавірус.

Варто зазначити, що людина з негативним результатом тесту звільняється від комендантської години, яка запроваджується з понеділка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.

А Ердоган проти: навіщо Туреччині блокувати розширення НАТО

Чи використає Анкара своє право вето для блокування членства Фінляндії та Швеції? Такий демарш більш схожий на запрошення західних країн до торгу.

Сенатор, що воює за РФ: через кого у США загальмували нову допомогу Україні

Влітку 2018 року Ренд Пол їздив у Москву, привіз звідти конфіденціальний лист до Трампа. І нібито намагався стати посередником у врегулюванні "українського питання".