США вперше розмістять стратегічні бомбардувальники у Норвегії

Середа, 3 лютого 2021, 14:01

До Норвегії вперше прибули військові США для розгортання надзвукових стратегічних бомбардувальників В-1В Lancer.

Як повідомляє "Європейська правда", про це йдеться в заяві командування американських збройних сил в Європі.

"Вперше в Норвегії понад 200 військовослужбовців ВПС США з експедиційної ескадрильї бомбардувальників B-1 Lancer прибудуть для підтримки майбутніх місій Цільової групи бомбардувальників (BTF) з авіабази Ерланд, Норвегія. Військовослужбовці будуть частиною передової групи для виконання запланованих місій в найближчі тижні, які будуть виконуватися протягом обмеженого часу", - йдеться в повідомленні.

Підготовка персоналу ВПС США включатиме безліч областей, починаючи від операцій на Крайній Півночі і закінчуючи поліпшенням взаємодії з союзниками і партнерами.

У січні ЗМІ повідомляли, що на норвезьку авіабазу планується перекинути оперативну групу в складі чотирьох стратегічних бомбардувальників B-1B Lancer. Очікується, що це відбудеться в період з 7 по 20 лютого.

Зараз на цій авіабазі базуються ескадрилья винищувачів F-35A Lightning II ВПС Норвегії і підрозділ вертольотів.

ВПС США минулого року оприлюднили нову арктичну оборонну стратегію, спрямовану на посилення своєї присутності в регіоні та протидію загрозам з боку Росії та Китаю.

Нещодавні місії були або організовані з Великої Британії, де бомбардувальники зазвичай розміщуються під час навчань в Європі, або вони здійснювали безпосадкові перельоти між США та Північним регіоном.

У розпал "холодної війни" стратегічні бомбардувальники часто перетинали регіон. Бомбардувальники, такі як B-52 і F-111, базувались у Британії, але їм не було дозволено використовувати норвезькі авіаційні бази навіть для навчань, оскільки уряд в Осло заборонив союзним літакам, здатним до ядерних операцій, використовувати свою територію.

Раніше бомбардувальники B-1 могли нести ядерну зброю, але з середини 90-х їх модернізували виключно для звичайних місій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Курс на анексію: з якими викликами вже незабаром може зіткнутися влада Грузії

Офіційний Тбілісі намагається проводити максимально безконфліктну до РФ політику. Та чи збереже це від анексії грузинські території?

"Це не наша війна"? Що означає угорський підхід до агресії РФ проти України

Спільним інтересом наших держав є європейська інтеграція українського народу, із гарантуванням прав угорців Закарпаття.

Глава посольства США: Україна також може вступити до НАТО без ПДЧ

Крим і Донбас – це Україна, і цей факт матиме величезне значення, коли ми будемо ухвалювати рішення про вашу подальшу підтримку у війні.