Росія знімає санкції з Грузії на фоні небажання Тбілісі підтримувати Україну

Неділя, 6 березня 2022, 10:11

Російська федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного контролю Россельхознадзор, що виконує функції карального органу з накладання торгівельних санкцій на недружні до РФ держави, оголосила про намір послабити тиск на Грузію.

Заяві передували переговори представників Грузії та РФ, що відбулися 5 березня, повідомляє кореспондент "Європейської правди".

Прес-служба російського регулятора стверджує, що вихідний день, у суботу, попри розпал російської війни проти України, відбулися переговори представників ветеринарних служб РФ, Білорусі, Грузії та Азербайджану.

За результатами переговорів російська сторона вже з 6 березня знімає обмеження на експорт до Росії тваринницької продукції, що вироблена у Білорусі. До білого списку додані 19 білоруських виробників.

Крім того, за підсумками переговорів глави Россельхознадзора з керівником ветеринарної служби Грузії Зурабом Чекурашвілі РФ ініціює зняття санкцій з 15 грузинських виробників молока та молокопродукції. Очікується допуск на ринок РФ також 1 виробника з Азербайджану.

Рішення буде формально ухвалене після узгодження із партнерами по ЄврАзЕС.

Як відомо, Білорусь стала головним союзником РФ у нападі на Україну, надавши їй свої бази, територію тощо. Детальніше у матеріалі "Примусове вторгнення".

Водночас, несподіванкою для Києва стала політика грузинської влади, яка приховано виступила на стороні агресора. Детально про це у статті  "Не моя війна". Як влада Грузії не захотіла підтримувати Україну в часи російської агресії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.