У Швеції продовжує зростати кількість прихильників членства у НАТО

Середа, 20 квітня 2022, 12:25

Кількість прихильників членства Швеції у НАТО у порівнянні з попереднім місяцем помітно зросла.

Про це свідчать результати опитування Demoskop для Aftonbladet, повідомляє "Європейська правда".

Згідно з опитуванням, частка тих, хто хоче, щоб Швеція приєдналася до НАТО, зросла за один місяць з 51% до 57% у квітні 2022 року, що є найвищим рівнем з початку досліджень.

Число тих, хто проти членства у НАТО, знизилося також на 6 пунктів – з 27% до 21%.

"Триває висхідна тенденція, при якій все більше людей вважають, що Швеція має бути членом НАТО", - сказала Карін Нельссон, генеральний директор Demoskop.

Серед виборців керівної Соціал-демократичної партії, де партійне керівництво змінило свою позицію за останній місяць і тепер виступає за членство в НАТО, 65% вважають, що Швеція має вступити в НАТО. 20% вважають, що Швеція повинна сказати ні членству в НАТО, а 15% вагаються.

Як відомо, у Фінляндії та Швеції після початку повномасштабної війни РФ проти України різко зросла підтримка вступу до НАТО. Обидві країни допускають, що вже у червні подадуть заявки на вступ, проте дебати тільки розпочалися. 

У Москві почали попереджати їх про "наслідки".

Детальніше на цю тему - у статті Фінляндія відмовляється від нейтральності: як агресія РФ штовхає країну до вступу в НАТО.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Рік після Афганістану: що змінила найбільша зовнішньополітична поразка Джо Байдена

Рік тому Сполучені Штати розпочали виведення своїх останніх військових з Афганістану. Це рішення вплинуло не лише на регіон, але й на США та навіть на Україну.

Мир на умовах Туреччини: як Україні реагувати на тиск щодо нових переговорів з РФ

Події, які відбуваються в Криму, стають також частиною нашого переговірного процесу з Туреччиною та РФ ще до того, як він формально розпочався.

Залежність від сусіда: чому вступ України до ЄС прив'язаний до Молдови і навпаки

Україна та Молдова пов’язані у процесі інтеграції і будуть рухатися вперед тільки за умови, якщо і Київ, і Кишинів гарно виконуватимуть своє домашнє завдання.