У Фінляндії конфіскували два Ferrari та два катери російського олігарха Ротенберга

Четвер, 28 квітня 2022, 16:48

У Фінляндії конфіскували два розкішні італійські автомобілі Ferrari і два катери, що належать російському олігарху Борису Ротенбергу.

Про це пише Yle, повідомляє "Європейська правда".

Роман Ротенберг, син Бориса Ротенберга, внесений до Реєстру транспортних засобів як власник, тобто основний користувач обох автомобілів Загальна вартість автомобілів оцінюється судовим приставом у 300 000 євро.

Судовий пристав-виконавець також конфіскував два катери, що належать Ротенбергу, загальною вартістю близько 225 000 євро.

У квітні Євросоюз запровадив санкції проти Бориса Ротенберга. До цього він уже був у списку санкцій США. Родина Ротенбергів жила в Гельсінкі у 1990-х роках. Борис та Роман Ротенберги мають фінське громадянство. Роман Ротенберг також вільно розмовляє фінською.

Дорогі автомобілі, а саме два Ferrari 599 GTB, схоже, вже давно простоюють у Фінляндії. Автомобілі не були зареєстровані для використання у дорожньому русі та за них не сплачувались страхові внески.

Автомобілі були зареєстровані у Фінляндії у 2009 та 2010 роках, але не проходили техогляд майже десятиліття.

З двох конфіскованих катерів один належить марці Buster та оснащена двигуном потужністю 225 кінських сил. Другий був збудований ще 1946 року і є "саморобним". З наказу про арешт незрозуміло, що це за катер.

У Фінляндії відповідальність за санкції лежить на Міністерстві закордонних справ, але за практичні заходи, такі як конфіскація, відповідає департамент правозастосування. З кінця лютого судовий пристав вжив близько 80 заходів щодо санкцій.

Більшість заходів - це конфіскація майна компаній та фізичних осіб, які перебувають у списку санкцій. Владі було передано майно на кілька десятків мільйонів євро.

Точну суму назвати складно, оскільки конфісковане майно різноманітне. Крім розкішних автомобілів, човнів та нерухомості, були конфісковані, наприклад, хімікати, металопродукція та цілі вагони поїздів.

Нагадаємо, президент США Джон Байден запропонує Конгресу законопроєкт, який передбачає використання вилучених у російських олігархів активів на компенсації Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: