Лукашенко несподівано виявив бажання брати участь у переговорах РФ і України

Четвер, 7 квітня 2022, 13:06

Самопроголошений президент Білорусі Александр Лукашенко несподівано заявив, що на переговорах Росії і України має звучати і позиція його країни.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє державне агентство Білорусі "Белта".

"Я хочу просто вперше вам позначити на сьогоднішній день нашу позицію, яку доведено до міністра закордонних справ і доручено МЗС її реалізувати. Не може бути переговорів без участі Білорусі. Якщо ви нас ув'язали в це, насамперед західні країни, там, на цих переговорах , звичайно, має прозвучати позиція Білорусі", - заявив Лукашенко.

"Ми виходимо не з того, що нас в один кошик занурили з Росією. Ні. Ми виходимо з того, що ця війна - за парканом нашої країни. І вона серйозно впливає на ситуацію в Білорусі. Тому жодних сепаратних за спиною Білорусі домовленостей бути не може", - підкреслив він.

При цьому Лукашенко переконаний, що Росія погодиться на участь Білорусі в переговорах.

"Але це суперечитиме задуму Заходу. Але це не означає, що ми повинні танцювати під дудку Заходу" – додав він.

Як відомо, напад РФ на Північну Україну здійснювався з території Білорусі. У березні повідомлялося про високу ймовірність вступу армії Білорусі у війну проти України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".