G7 закликала вигнати Росію з Ради прав людини ООН за злочини її військових в Україні

Четвер, 7 квітня 2022, 15:06

Група семи закликала призупинити членство Російської Федерації у Раді прав людини ООН у зв’язку зі злочинами її військових в Україні.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Ми підкреслюємо, що винні у цих огидних вчинках і звірствах, включно з будь-якими нападами на цивільне населення і руйнування цивільної інфраструктури, будуть притягнені до відповідальності… Ми переконані, що настав час призупинити членство Росії у Раді прав людини ООН", - йдеться у заяві G7.

G7 засудила звірства військових РФ в Бучі, обіцяє подальшу підтримку України

Лідери вітають та обіцяють підтримувати роботу зі збору доказів можливих воєнних злочинів та злочинів проти людяності, у тому числі прокурором Міжнародного кримінального суду, слідчою комісією Ради з прав людини ООН, правозахисної моніторингової місії Верховного комісара ООН з прав людини та експертною місією ОБСЄ.

"Ми будемо надавати слідчу підтримку, допомагати технічною експертизою та фінансуванням. Ми продовжимо працювати над притягненням до відповідальності усіх співучасників цієї війни за вибором Москви, включно з режимом Лукашенка у Білорусі", зазначають у заяві. 

Вони також застерігають Росію від погроз застосування та застосування хімічної, біологічної та ядерної зброї, нагадуючи про її зобов’язання за міжнародними договорами, які захищають усіх. "Будь-які випадки використання Росією такої зброї буде неприйнятним і призведе до серйозних наслідків", - наголосили лідери. 

Як зазначає AFP, у четвер Генеральна асамблея ООН має голосувати за призупинення членства РФ у Раді з прав людини у зв’язку з появою інформації про злочини російських військових проти цивільного населення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.

Межа війни: що вже змінилося та чого чекати у роботі кордону між Україною та ЄС

Автомобільні пункти пропуску на західному кордоні стали основними воротами України. Варто розібратися, які процеси там відбуваються...

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.