Країни G7 хочуть допомогти Україні в захисті від кібератак

Середа, 11 травня 2022, 08:48

Країни G7 хочуть допомогти Україні апаратним забезпеченням, щоб країна могла краще захистити себе від кібератак у війні з Росією.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Spiegel.

"Це також війна в Інтернеті, і тому Україну також потрібно захищати в Інтернеті", – сказав федеральний міністр цифрових технологій Німеччини Фолькер Вісінг на полях зустрічі міністрів цифрових технологій G7 в Дюссельдорфі.

Яку технологію передадуть Україні, поки невідомо. Український колега міністрів Михайло Федоров, який був на зустрічі онлайн, повідомив, що надішле список з точними потребами.

Крім Федеративної Республіки Німеччина, до "Групи семи" входять США, Канада, Велика Британія, Франція, Італія та Японія. Нині Німеччина очолює групу, тому федеральний міністр Віссінг проводить захід у Рейнській області.

Він представив заяву G7 під назвою "Кіберстійкість цифрових інфраструктур перед лицем війни Росії проти України". У ній сім держав засудили загарбницьку війну Москви "найсуворішим чином". "Ми висловлюємо нашу солідарність з українським народом і висловлюємо сердечні співчуття жертвам звірств, скоєних російськими збройними силами", - йдеться в документі G7.

Автори наголошують, що у вільних суспільствах цифрова інфраструктура "повинна бути захищена від зловмисного втручання та впливу авторитарних режимів". Вітаємо Україну "з тим, що зуміла підтримувати мережі зв'язку в надзвичайно складних умовах", йдеться в заяві.

Згідно з декларацією, країни G7 віддані підвищенню кіберстійкості своєї цифрової інфраструктури та тіснішій координації кіберзахисту один з одним.

Як повідомлялося, Європейський союз та його держави-члени разом зі своїми міжнародними партнерами рішуче засудили кібератаку Російської Федерації проти України, спрямовану на супутникову мережу KA-SAT, що керується Viasat.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: