Європарламент проголосував за реформу виборів в ЄС

Вівторок, 3 травня 2022, 20:54

Європейський парламент проголосував за перегляд правил виборів у ЄС, який розширить роль людей у ​​виборі президента Єврокомісії та дозволить їм голосувати за загальноєвропейських депутатів Європарламенту.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Відповідно до системи, розробленої депутатами Європарламенту, кожен виборець матиме два голоси: один для обрання депутатів Європарламенту у національних округах та один в окрузі ЄС, від яких обираються 28 додаткових місць.

Для забезпечення збалансованого географічного представництва у цих списках держави-члени будуть розділені на три групи залежно від чисельності їхнього населення.

Списки будуть заповнюватися кандидатами із цих груп пропорційно. Загальноєвропейські списки кандидатів мають надаватися європейськими виборчими утвореннями, такими як коаліції національних політичних партій та/або національні асоціації виборців або європейські політичні партії.

Інші пропозиції виборів включають:

9 травня – загальноєвропейський день голосування;

право балотуватися на виборах для всіх європейців віком від 18 років та старше;

мінімальний виборчий поріг у 3,5% є обов'язковим для округів із 60 та більше місцями;

рівний доступ до виборів для всіх громадян, у тому числі з обмеженими можливостями, та можливість голосування поштою, а також

право громадян голосувати за голову Єврокомісії у системі "провідного кандидата" (Spitzenkandidaten) через загальноєвропейські списки.

Для нагляду за процесом та забезпечення дотримання нових правил буде створено новий Європейський виборчий орган.

Законодавча ініціатива парламенту має бути одноголосно схвалена Радою ЄС. Потім вона повернеться до парламенту, щоб депутати Європарламенту могли дати свою згоду, перш ніж документ буде схвалений усіма державами-членами відповідно до їхніх конституційних вимог. Переговори з Радою розпочнуться, коли держави-члени ухвалять свою позицію.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: