Президент Естонії: якщо Європа збереже єдність, чекати перемоги України буде недовго

Понеділок, 30 травня 2022, 10:24

За словами президента Естонії Алара Каріса, зміна політики щодо Росії у таких великих країнах, як Німеччина, потребує часу, але якщо західні країни збережуть єдність, то чекати на перемогу України буде недовго.

Таку думку Каріс висловив у відповідь на критику, що Німеччина та Франція допомагають Україні надто мало та повільно, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на портал ERR.

"Важливо, що равлик рухається в правильному напрямку. У Німеччині теж проведені великі зміни, і я думаю, що Німеччина назад не повернеться, не стане знову такою обережною державою, якою вона була раніше", - сказав Каріс.

Він пояснив, що є різниця між тим, що здається, і реальністю.

"Допомога Франції Україні зовсім не маленька. Щодо Німеччини, то німецька політика щодо Росії довго була іншою. Вони ще за радянських часів домовилися, що дешева нафта буде надходити до кінця часів. Але Німеччина тепер зробила поворот, а великий корабель змінює курс повільно. Я б не став сильно критикувати їх (Францію та Німеччину. - Ред.)", - додав президент Естонії.

Коментуючи часті телефонні бесіди президента Франції Емманюеля Макрона з російським лідером Владіміром Путіним, Каріс зазначив, що частина державних діячів, ймовірно, вважає, що коли війна завершиться, можна буде спокійно жити далі.

"Головне, щоб не порушилася єдність Європи. Дипломатія продовжуватиметься, інше питання, чи треба їй продовжуватися на такому високому рівні", - сказав він.

На думку Каріса, поворот військових дій на користь України залежатиме від масштабів військової, гуманітарної та політичної підтримки Києва західними країнами.

"Адже вони багато в чому воюють і за нас. Тепер їм дають сучаснішу зброю, проводять навчання. Якщо це продовжиться, то, напевно, вдасться і вигнати російські війська", - пояснив він.

За словами естонського президента, необхідно також продовжувати із санкціями проти Москви, і найважливіше, щоб Захід зберігав єдність та підтримував Україну.

"Щоб ми показували не лише українцям, а й Путіну, що розколоти єдність Європи та Заходу так просто не вдасться. Якщо ми й надалі так діятимемо (єдиним фронтом. - Ред.), то чекати на перемогу України буде недовго", - сказав Каріс.

На його думку, підтримка фінансування російської військової машини шляхом купівлі в РФ нафти та газу постійно скорочуватиметься.

"Литва чітко сказала, що припиняє всі поставки з Росії. У нас це займе трохи часу. І в Європі є держави, які хочуть отримати винятки, і, очевидно, вони будуть їм дані. Але, звісно, ​​це допомагає нам рухатися далі у контексті зеленого переходу. Так, спочатку буде крок назад, тобто доведеться використовувати більше сланцю та сланцевого мазуту замість природного газу. Але все це сприяє виробленню альтернатив, тобто у поганого є і хороша сторона", - сказав президент Естонії.

Як повідомлялося, міністр економіки Німеччини Роберт Габек у неділю висловив побоювання, що єдність Європейського Союзу "починає руйнуватися".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: