Канада допоможе Україні вирішити проблему експорту зерна

Понеділок, 9 травня 2022, 10:21

Канада допоможе Україні розробити варіанти того, як експортувати українське зерно для підтримки глобальної продовольчої безпеки, яка постраждала через вторгнення Росії в країну.

Про це заявив агентству Reuters прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо ввечері в неділю, повідомляє "Європейська правда".

Близько 25 мільйонів тонн зерна застрягли в Україні і не можуть бути експортовані через проблеми з інфраструктурою та заблоковані чорноморські порти.

Прем’єр Канади Трюдо приїхав у Ірпінь

"Ми знаємо, що люди у всьому світі голодуватимуть через дії Росії", - сказав Трюдо.

"В Україні є зерно, яке очікує на відправку. Ми повинні переконатися, що Росія не перешкоджає тому, щоб зерно, якого потребує світ, потрапило у світ", - додав він.

Київ намагається здійснювати експорт через західний кордон та через порти на річці Дунаї. За словами Трюдо, постачання через річкові порти Дунаю може бути частиною рішення.

Він не розкрив подробиць, але додав, що розглядається низка варіантів.

"Ми просто хочемо вирішити дуже пряму проблему", - зазначив він.

Аналітики попереджають, що Україна зіткнеться зі значним браком складських приміщень у сезоні 2022/23 через різке падіння експорту.

Під час неоголошеного візиту в Україну Трюдо після зустрічі з президентом Володимиром Зеленським у неділю заявив, що Канада надасть 25 мільйонів доларів для Всесвітньої продовольчої програми ООН у рамках зусиль із забезпечення продовольчої безпеки.

Канада також зніме торговельні мита на весь український імпорт на наступний рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: