Шольц вважає дуже цікавою ініціативу Макрона про "європейську спільноту"

Понеділок, 9 травня 2022, 23:19

Канцлер Німеччини Олаф Шольц схвалює пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона щодо створення ширшого європейського клубу країн за межами ЄС, до якого могли б входити Україна чи Велика Британія.

Як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на AFP, таку заяву Шольц зробив під час підходу до преси під час зустрічі із французьким президентом.  

"Я хочу прямо сказати, що це дуже цікава пропозиція", – заявив канцлер, додавши, що "дуже задоволений цією пропозицією, яку ми разом обговорюємо".

Нагадаємо, під час сьогоднішнього виступу в Європарламенті Макрон запропонував створити новий формат співпраці європейських держав, який був би відкритим у тому числі для України та Британії.

Він зазначив, що Україна "з її боротьбою і сміливістю, серцем вже є членом нашої Європи, нашої родини, нашого союзу", але зазначив, що приєднання до ЄС потребує часу.

Далі у промові Макрон запропонував створити новий загальноєвропейський формат співпраці, який міг би об’єднати членів ЄС, зацікавлених країн-однодумців, які не є членами блоку, та Британію, яка вийшла з Євросоюзу - як проєкту, який згуртував би континент довкола спільних цінностей та інтересів. 

"Нам потрібно створити те, що я назвав би європейською політичною спільнотою. Ця нова організація Європи дозволила би демократичним європейським країнам, які дотримуються наших ключових принципів, отримати нові можливості співпраці - політичної, безпекової, в енергетичній і транспортній сфері, інвестиціях, інфраструктурі, перетину кордонів. Приєднання до неї не означало би обов’язкового приєднання до ЄС у майбутньому. Так само, вона не була би закритою для тих, хто вийшов з ЄС", - зазначив Еммануель Макрон.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: