Нідерланди викрили агента РФ, який зібрався шпигувати в Міжнародному кримінальному суді

Четвер, 16 червня 2022, 16:35

Розвідувальна служба Нідерландів (AIVD) заявила в четвер, що виявила російського військового агента, який, використовуючи фальшиву особу, намагався проникнути в Міжнародний кримінальний суд (МКС), що розслідує звинувачення РФ у воєнних злочинах в Україні.

Про це, як пише "Європейська правда", повідомило агентство Reuters.

Глава розвідувального агентства Нідерландів розповів, що росіянин Сергєй Володимирович Черкасов створив ретельно продуману легенду, щоб в'їхати до Нідерландів як громадянин Бразилії для проходження стажування в Міжнародному кримінальному суді у Гаазі в квітні.

В аеропорту Лондона затримали підозрюваного у шпигунстві на Росію

"Це була довгострокова багаторічна операція ГРУ, яка коштувала багато часу, енергії та грошей", - сказав керівник голландського розвідувального агентства Ерік Акербум.

Головна Служба розвідки та безпеки Нідерландів заявив, що чоловіка під вигаданим ім’ям Віктор Мюллер Феррейра зустріли в аеропорту Нідерландів та оголосили небажаним у країні і відправили наступним рейсом назад до Бразилії, де йому загрожує суд.

"Це чітко показує нам, що задумали росіяни - намагаються отримати незаконний доступ до інформації в рамках Міжнародного кримінального суду. Ми класифікуємо це як загрозу високого рівня", - додав Акербум.

Він уточнив, що Міжнародний кримінальний суд прийняв його на стажування.

Поліція Чехії підозрює подружжя росіян у шпигунстві у справі про вибухи на складах боєприпасів - ЗМІ

Нідерландське агентство заявило, що оприлюднило детальну інформацію щодо справи, аби викрити роботу російської розвідки та попередити про загрозу для інших міжнародних установ.

Розвідка представила чотиристорінковий документ, у якому викладено історію прикриття Черкасова. 

Зокрема, у ній йшлося про проблемну сімейну історію чоловіка, містилися подробиці про клуб, де він любив слухати електронну музику, і про його улюблений ресторан в Бразиліа, де він їв дешеве рагу з коричневої квасолі.

"Черкасов використовував добре вибудовану особу прикриття, під якою він приховував усі свої зв’язки з Росією загалом і з ГРУ зокрема", – йдеться у повідомленні.

Міжнародний кримінальний суд розпочав розслідування в Україні всього через кілька днів після того, як Путін ввів свої війська 24 лютого. Він розглядає звинувачення у військових злочинах, злочинах проти людства та геноциді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.