Канцлер Німеччини закликав спростити процедуру вступу до ЄС

Неділя, 19 червня 2022, 10:45

Канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав до реформ ЄС, щоб полегшити прийом нових членів.

Про це він сказав в інтерв’ю dpa, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Süddeutsche Zeitung.

Готуватися до розширення Євросоюзу мають не лише кандидати на вступ, а й сам ЄС, сказав Шольц. "Для цього він має модернізувати свої структури та процеси прийняття рішень. Не завжди можна буде одностайно вирішувати все, навіть якщо сьогодні процедура вимагає одноголосності" - заявив канцлер.

Про це він хоче поговорити на саміті ЄС у наступний четвер і п’ятницю.

На саміті глави держав і урядів 27 країн-членів розглянуть заявки України, Молдови та Грузії. Єврокомісія рекомендувала оголосити Україну та Молдову офіційними країнами-кандидатами. Шольц також чітко висловився за це під час свого візиту до Києва у четвер.

Статус кандидата може бути надано лише одноголосно. У ЄС вже давно ведуться дискусії щодо послаблення принципу одностайності. Тиждень тому Європарламент попросив країни ЄС затвердити конституційну конвенцію для комплексних реформ ЄС. ЄП закликав відмовитися від принципу одностайності майже в усіх сферах політики.

Канцлер Німеччини також сподівається, що саміт дасть поштовх для країн Західних Балкан, які майже два десятиліття чекали на членство в ЄС. "Ми маємо показати країнам Західних Балкан, що ми серйозно налаштовані. Албанія та Північна Македонія відповідають усім вимогам для початку конкретних переговорів щодо вступу до ЄС – вони мають початися зараз" - заявив Шольц.

Як повідомлялося, Олаф Шольц пообіцяв подальшу допомогу Україні і висловив сподівання, що лідери ЄС на саміті досягнуть домовленості щодо статусу країни кандидата на вступ до Євросоюзу для України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".