Посли G7 закликали зберігати незалежність інституту омбудсмана в Україні

Четвер, 2 червня 2022, 16:25

Посли країн Групи семи оприлюднили заяву щодо необхідності зберігати незалежність інституту Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Про це повідомляє "Європейська правда".

"Посли G7 висловлюють підтримку інституту Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, незалежність якого має бути захищена у тому числі під час воєнного стану. Право кожного українця звертатися до нього для захисту своїх прав закріплене у Конституції. І це право особливо важливе у контексті триваючих звірств армії РФ в Україні", - зауважили посли. 

Нагадаємо, 31 травня Верховна Рада звільнила з посади уповноваженого парламенту з прав людини Людмилу Денісову. За словами самої Денісової, рішення про її звільнення було прийнято нібито після наради у президента. 

Близько тридцяти правозахисних організацій у зв’язку з цим застерегли від політизації і спроб знищити незалежність інституту омбудсмана та закликали забезпечити умови для відкритого та незалежного конкурсу на цю посаду. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.