Україна 30 червня почне торгувати електроенергією з ЄС

Вівторок, 28 червня 2022, 13:44

 Енергосистема континентальної Європи (ENTSO-E) у вівторок анонсувала про початок з 30 червня комерційного обміну електроенергією між Україною та ЄС.

Про це пише "Європейська правда" з посиланням на повідомлення ENTSO-E

"Оператори систем передачі (TSO) Континентальної Європи підтвердили, що технічні передумови вже виконані, щоб забезпечити перший етап комерційного обміну електроенергією між Україною та сусідніми країнами" - йдеться у повідомленні.

"Початок комерційного обміну електроенергією з енергосистемою України/Молдови заплановано на 30 червня на з’єднанні України та Румунії" - додали в ENTSO-E.

Очікується, що торгівля електроенергією на інших з'єднаннях (Україна-Словаччина, Україна-Угорщина та Молдова-Румунія) почнеться пізніше.

Загальна потужність торгівлі спочатку буде встановлена на рівні 100 МВт на першому етапі. Після цього початкового етапу буде регулярно оцінюватися поступове збільшення торгової потужності на основі міркувань стабільності та безпеки енергосистеми.

"Це наступний крок в інтеграції енергетичних систем цих двох країн з Європою і він має особливе значення тепер, коли вони отримали статус країни-кандидата в ЄС" - заявила єврокомісар Кадрі Сімсон.

"Поступове збільшення торгівлі електроенергією є особливо важливим у контексті продовження агресії Росії проти України. Це дозволить Україні отримувати прибутки для підтримки своєї енергосистеми в ситуації, коли її внутрішні доходи були зменшені через атаки Росії. Водночас це зробить доступною для ЄС додаткову доступну електроенергію в той час, коли ціни надзвичайно високі" - додала вона.

Україна у березні подала заявку на приєднання до європейської енергосистеми ENTSO-E і на початку червня отримала право експортувати свою енергію до Європи, повідомила компанія "Укренерго".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.