Через спеку в Європі встановлені кілька температурних рекордів

Четвер, 30 червня 2022, 20:15

Теплова хвиля, яка пройшлася Європою, призвела у червні до кількох температурних рекордів – подекуди стовпчик термометра був на 20°C вищим за норму.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на BBC.

Зокрема на норвезькому півострові Банак у середу зафіксували температуру +32,5°C, що вважається найвищою температурою, коли-небудь виявленою в Арктичному колі в Європі – там у середньому в червні фіксують +13°C.

У Польщі у понеділок стовпчик термометра перевищив +30°C, а на сході Німеччини – до +37°C. Рекордну червневу температуру зафіксували також у Словенії та Хорватії. У Боснії та Герцеговині вона лише на 0,2°C відстала від рекордного для цього місяця +41°C.

При цьому в інших частинах Європи замість спеки спостерігаються руйнівні грози. Так, на півдні Австрії через селі загинула одна людина й були затоплені будинки та дороги в одному з регіонів.

До кінця тижня очікуються подальші грози з руйнівним градом, сильними зливами й уривчастим вітром.

Читайте також: Звикаємо до нового клімату: як спека та повені змінюють звичну нам Європу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Карабаська "відплата": як Росія почала втрачати Південний Кавказ

Росія, яка досі позиціонує себе як "куратор" Південного Кавказу, вже не має достатньо сил підкріпити це на практиці. Слабкістю РФ вже почав активно користуватися Азербайджан.

Глибинна Угорщина: що сусіди думають про українців, російську агресію та режим Орбана

Чи дійсно угорське суспільство у переважній більшості думає так само, як каже та діє Віктор Орбан? Відповідь на це питання дала соціологія.

У вересні діти мають піти до школи в ЄС або повернутися до України: інтерв’ю єврокомісара

Єврокомісар Йоганссон: "Ви маєте право з будь-якої причини поїхати до України і повернутися до ЄС. Навіть якщо ви закрили свій статус тимчасового захисту".