Україна долучиться до програми технологічного співробітництва збройних сил НАТО

Вівторок, 12 липня 2022, 18:57

Україна стала асоційованим членом багатосторонньої програми взаємосумісності (МІР), яка здійснює технологічне співробітництво армій держав-членів НАТО.

Про це у вівторок заявив міністр оборони України Олексій Резніков, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на пресслужбу Міноборони.

Про набуття членства у МІР Україну вже повідомили офіційними дипломатичними каналами. Крім того, український прапор буде включений в шаблон оформлення всіх документів МІР.

Членство в МІР означає, що Україна отримала право спільно розробляти й вносити зміни до ключових стандартів НАТО, які стосуються взаємодії систем бойового управління та суміжних стандартів.

"Україна має потужний ІТ потенціал і є гідним союзником НАТО. Певен, ми привнесемо свою експертизу у розвиток колективної безпеки", – зазначив Резніков.

Багатостороння програма інтероперабельності (MIP) є програмою технологічного співробітництва збройних сил членів НАТО. Вона створена на рівні національних розробників інформаційних систем бойового управління та має на меті досягти інтероперабельності національних систем категорії C2IS (інформаційних систем оперативно-тактичного контролю).

За підтримки Трастового фонду Україна-НАТО та програми MIP було вдосконалено українську систему ситуаційної обізнаності "Дельта", що з 2016 року розробляється українськими військовими ІТ-фахівцями. Взаємодія МІР та українських розробників системи "Дельта" здійснюється з 2019 року.

Нагадаємо, на саміті в Мадриді лідери НАТО ухвалили нову Стратегічну концепцію, яка офіційно змінила статус Росії у відносинах з Альянсом та визначає РФ найсерйознішою і безпосередньою загрозою для безпеки союзників.

Крім того, учасники саміту НАТО в Мадриді затвердили комплексний пакет допомоги Україні, до якого входять безпекові комунікації, поставки пального, медичне обладнання, обладнання для протистояння біологічній, хімічній і ядерній зброї, устаткування для боротьби з дронами.

Читайте також: Україна повертається до НАТО. Як саміт у Мадриді змінив ставлення до Альянсу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Статті

Союз Орбана та Трампа. Як два одіозних лідери об'єднуються для спільних дій після 2024 року

"Україна – наш сусід. Вони мають нашу повну солідарність", – заявив Орбан, на додаток показавши, що і у цьому питанні готовий до жорсткої маніпуляції.

Курт Волкер: До кінця року ми побачимо зміну на фронті, а далі у росіян буде складна зима

"Коли вам протистоїть такий ворог – місця для компромісу немає. Зараз надто ризиковано навіть тимчасово залишати Крим у руках Росії..."

Відповідь на російські фейки: як Україна переходить на систему НАТО у контролі над зброєю

Звичайні процедури моніторингу кінцевого використання західної зброї в Україні погано підходять для зон активних бойових дій.