Блінкен: США чітко сказали РФ "припинити вільні розмови" про ядерну зброю

Понеділок, 26 вересня 2022, 09:59

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати закликали російських чиновників "припинити вільні розмови" про потенційне застосування ядерної зброї.

Про це, як пише "Європейська правда", він сказав в ефірі CBS.

Блінкен заявив, що Кремль має ядерну "субординацію", але немає впевненості, що хтось скаже президенту Росії Владіміру Путіну "ні", якщо він вирішить запустити ядерну зброю.

"І це є ахіллесовою п'ятою автократій будь-де. Зазвичай немає нікого, хто має здатність або бажання говорити правду владі. І я думаю, що однією з причин того, що Росія опинилася в такому безладі, є те, що в системі немає нікого, хто міг би ефективно сказати Путіну, що він робить неправильні речі", - сказав держсекретар.

Минулої середи Путін оголосив мобілізацію 300 тисяч резервістів і пригрозив ядерною війною, підкресливши, що "це не блеф".

Блінкен назвав риторику Путіна "безвідповідальною" і додав, що США висловили Росії своє занепокоєння з приводу її погроз.

"Ми зосереджені на тому, щоб переконатися, що ми всі діємо відповідально, особливо коли йдеться про такого роду вільну риторику. Ми дуже чітко заявили росіянам публічно, а також у приватному порядку, щоб вони припинили вільні розмови про ядерну зброю", - сказав Блінкен.

На запитання чи Сполучені Штати у приватному порядку спілкувалися з Кремлем щодо загроз ядерної війни, держсекретар відповів ствердно.

"Дуже важливо, щоб Москва почула від нас і знала від нас, що наслідки були б жахливими. І ми дали їй це дуже чітко зрозуміти", - сказав він.

"У Владіміра Путіна є чіткий вихід з війни, яку він розпочав, - це припинити її. Якщо Росія припинить воювати, війна закінчиться. Якщо Україна припинить воювати, закінчиться Україна", - наголосив Блінкен.

Як і президент Джо Байден минулого тижня, Блінкен відмовився поділитися конкретною інформацією про те, як США будуть реагувати на застосування ядерної зброї. Проте він сказав, що адміністрація має план.

"Президент Байден був рішуче налаштований, що оскільки ми робимо все можливе, щоб допомогти українцям захистити себе, оскільки ми робимо все можливе, щоб згуртувати інші країни для тиску на Росію, ми також рішуче налаштовані, щоб ця війна не розширювалася, не ставала ширшою", - зазначив Блінкен.

Нагадаємо, у західних столицях продумують плани реагування на випадок, якщо президент РФ Владімір Путін почне реалізовувати свої ядерні погрози щодо України та непублічно надсилають Кремлю попередження про можливі наслідки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.