Партія експрем’єра Болгарії, що перемогла на виборах, не змогла сформувати новий уряд

Вівторок, 18 жовтня 2022, 23:11

Колишній прем’єр-міністр Болгарії Бойко Борисов, чия партія ГЕРБ перемогла на останніх парламентських виборах, заявив про відсутність прогресу у формуванні нового коаліційного уряду.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Balkan Insight.

Борисов, який раніше відмовився очолювати майбутній уряд у сподіванні, що це допоможе сформувати коаліцію, назвав ситуацію "несправедливою для держави й народу".

Водночас лідер ГЕРБ вважає, що немає сенсу віддавати мандат на формування уряду партії "Продовжуємо зміни" іншого експрем’єра Кирила Петкова, яка посіла друге місце, бо його шанси нібито ще менші.

Партія-переможець виборів у Болгарії запропонувала звернення Зеленського на відкритті парламенту

"Не може бути ніякої стабільності, якщо перші дві парті не візьмуть на себе певну відповідальність", – пояснив Борисов.

Він додав, що сподівається на формування "уряду експертів", який би очолив Болгарію в непростий зимовий період, і висловив готовність до "всіх видів компромісів".

Від відомого проросійськими поглядами Бойка Борисова очікували, що він спробує сформувати коаліцію з відверто проросійською партією "Відродження" і протурецьким "Рухом за права і свободи", але він натомість закликав до "євроатлантичного альянсу", щоб протистояти російському втручанню.

Проєвропейська партія "Продовжуємо зміни" та її союзник "Демократична Болгарія" цей заклик відкинули.

Нездатність домовитись про створення коаліції в Болгарії може призвести до п'ятих виборів у Болгарії менш ніж за два роки.

Читайте також: Клінч на користь проросійських сил: чим завершилися дострокові вибори у Болгарії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.