У Грузії ще на пів року продовжили програму допомоги біженцям з України

Вівторок, 25 жовтня 2022, 18:20

Міністр охорони здоров'я Грузії Зураб Азарашвілі на брифінгу у вівторок анонсував продовження програми допомоги українським біженцям ще на шість місяців.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Новости-Грузия".

"Держава з лютого активно підтримує українських біженців… Вони отримують таку саму допомогу, як грузинські біженці з Абхазії та Цхінвалі. Ми продовжили цю програму на шість місяців", – заявив Азарашвілі.

За його словами, станом на сьогодні в Грузії 500 сімей із України отримують допомогу для оплати оренди квартир – по 300 ларі на сім'ю (трохи більше за 100 доларів). Крім того, понад 1050 українців отримують щомісячну соціальну допомогу в розмірі 45 ларі на людину.

У Тбілісі змінять формат підтримки біженців з України

Також глава грузинського МОЗ заявив, що уряд заплатив за тимчасове житло громадянам, які приїхали з України до Грузії, до 200 тисяч ларі. Крім того, до 800 тисяч ларі було заплачено за медичні послуги, які біженцям з України надавали різні клініки в Грузії.

За даними посольства України в Грузії, з 24 лютого до країни в’їхали в статусі біженця 25 990 громадян України, з них 6980 – діти. На початок жовтня грошову допомогу від уряду Грузії для оплати знімного житла отримали 2745 сімей українських біженців.

Уряд Грузії влітку оголосив про припинення програми безоплатного розселення біженців, і натомість пообіцяв видавати по 300 ларі на сім'ю і 45 ларі на людину. Як з'ясувалося, цю допомогу отримала тільки п'ята частина біженців з України.

Водночас, за словами глави МОЗ Грузії, після липня грузинський уряд профінансував соціальну допомогу біженцям з України та оренду квартир приблизно на 1,8 мільйона ларі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.