ВООЗ пов’язує з екстремальною спекою у Європі в 2022 році смерті щонайменш 15 тисяч осіб

Понеділок, 7 листопада 2022, 20:12

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, смерті щонайменш 15 тисяч європейців влітку 2022 року напряму пов’язані з екстремальною спекою.

Про це повідомляє BFMTV, пише "Європейська правда". 

Йдеться про попередні оцінки і згодом цифра, як очікують, виявиться ще більшою. 

Макрон закликав не забувати про кліматичні виклики, попри війну в Україні

"За оцінками на основі національних даних, які вже оприлюднені, померти безпосередньо внаслідок спеки у 2022 році могли 15 тисяч осіб", - повідомив директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ганс Клюге.

Так, у Німеччині зі спекою пов’язують смерті 4500 осіб, в Іспанії - 4000, у Британії - 3200, у Португалії - близько тисячі. 

Клюге додав, що після уточнених даних цифра може виявитися вищою, тому що у багатьох країнах помітили зростання смертності у спекотні періоди. 

Так, у Франції статистичне відомство за все літо зафіксувало надлишкову смертість в 11 тисяч осіб - порівняно з літом 2019 року, до пандемії коронавірусу, яка теж могла впливати на статистику.  

Нагадаємо, у найспекотніші дні літа 2022 року температура повітря у низці країн Західної Європи, навіть Британії, місцями перевищувала 40°C. Суха спекотна погода спровокувала масштабні лісові пожежі, окремі з них гасили тижнями. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: