США: Росія відправила близько 40 тисяч в'язнів на війну в Україні

П'ятниця, 23 грудня 2022, 14:39

За оцінками Білого дому, Росія все більше покладається на приватну військову компанію "Вагнера" наближеного до Владіміра Путіна олігарха Євгенія Пригожина для ведення повномасштабної війни в Україні.

Про це, як повідомляє "Європейська правда" з посиланням на The Hill, заявив журналістам координатор Ради національної безпеки США з питань стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

Глава МЗС Британії: Путін звертається по зброю до КНДР і це ознака відчаю

За оцінками американської сторони, наразі сили ПВК "Вагнера" в Україні налічують 50 тисяч найманців, з яких 10 тисяч є "контрактниками", а решта 40 тисяч – засуджені, причому ця оцінка є заниженою.

За словами Кірбі, засновник ПВК "Вагнера" Пригожин та пов’язані з ним особи вербують засуджених у російських в'язницях для участі у бойових діях в Україні, оскільки інші шляхи вербування не є такими успішними. Деякі з ув'язнених, яких завербували у найманці, мають "серйозні медичні проблеми", додав він.

Крім того, за оцінками Білого дому, Пригожин витрачає понад 100 мільйонів доларів на місяць на фінансування операцій ПВК "Вагнера" в Україні, а його "приватна армія" воює разом з російськими військами.

Кулеба закликав світ визнати ПВК "Вагнера" терористичною організацією

"Для нас цілком очевидно, що група "Вагнера" стає центром сили, який конкурує з російськими військовими та іншими російськими міністерствами", – підсумував Кірбі.

Також в Білому домі заявили, що ПВК "Вагнер", яка бере участь у війні в Україні, минулого місяця прийняла поставку зброї з Північної Кореї. У КНДР назвали ці твердження неправдою.

ПВК "Вагнера" з’явилася у 2014 році та активно діяла в низці країн, де Росія має важливі інтереси – зокрема Сирії, Лівії, Центрально-Африканській Республіці та Україні. Там вони, серед іншого, скоювали воєнні злочини й злочини проти людяності.

Раніше США оголосили про нові обмеження на експорт технологій для російської приватної військової компанії "Вагнера" з метою подальшого обмеження її спроможностей через участь у російському вторгненні в Україну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.