РФ витрачає в Україні боєприпаси швидше, ніж виробляє – глава розвідки США

Неділя, 4 грудня 2022, 08:41

Російські сили в Україні зазнали низки невдач – від проблем із моральним духом до нестачі боєприпасів, і є підстави вважати, що президент РФ Владімір Путін був здивований відсутністю значного прогресу своїх військових.

Про це на щорічному форумі національної оборони імені Рейгана в суботу заявила директорка Національної розвідки США Евріл Гейнс, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на Reuters.

"Я думаю, що він (Путін) усе більше дізнається про виклики, які постали перед військовими в Росії. Але нам все ще не зрозуміло, чи має він зараз повну картину того, наскільки складні завдання стоять перед ними... Ми бачимо нестачу боєприпасів, проблеми з моральним духом, постачанням, логістикою, цілу низку проблем, які перед ними постали", – сказала вона.

Гейнс сказала, що політичні цілі Путіна в Україні, схоже, не змінилися, але в американській розвідці вважають, що він може бути готовий зменшити їхній масштаб "на тимчасовій основі з думкою про те, що зможе повернутися до них пізніше".

Росія не може виробляти сучасні ракети такими темпами, як вони витрачаються - британська розвідка

Глава Національної розвідки США підкреслила, що Росія "дуже швидко" використовує запаси боєприпасів в Україні, й за американськими оцінками, російські сили "не здатні самостійно виробляти те, що вони витрачають на даному етапі".

"Ось чому ви бачите, як вони звертаються до інших країн, щоб по суті отримати боєприпаси... і ми зазначили, що їхні високоточні боєприпаси закінчуються набагато швидше в багатьох аспектах", – пояснила вона.

Як приклад Гейнс навела задокументовані розвідкою США факти постачання боєприпасів до Росії з Північної Кореї, "але на сьогодні їх було небагато", а також намагання Москви отримати певні типи високоточних боєприпасів від Тегерана, що може "викликати велике занепокоєння з погляду їхньої потужності".

Нагадаємо, за даними британської розвідки, Росія, ймовірно, вже майже вичерпала свої запаси іранських дронів-камікадзе для ударів по Україні і намагатиметься їх поповнити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.