Франція, Польща і Німеччина домовились координувати дії щодо військової підтримки України

П'ятниця, 24 лютого 2023, 18:48

Франція, Польща та Німеччина підтверджують свою готовність координувати зусилля для задоволення нагальних потреб України у військовому та оборонному обладнанні.

Про це, як пише "Європейська правда", йдеться у заяві лідерів країн Веймарського трикутника до річниці вторгнення РФ в Україну.

"Через рік після того, як Росія розпочала цю жорстоку, високоінтенсивну війну, глави держав та урядів Веймарського трикутника висловлюють свою непохитну солідарність з Україною та безумовну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також її невід'ємного права на самооборону перед лицем російської агресії. Країни Веймарського трикутника продовжуватимуть твердо стояти на боці України та її народу стільки, скільки буде потрібно" - йдеться у заяві.

Лідери Франції, Польщі та Німеччини також закликали РФ припинити бойові дії та вивести свої війська з усієї території України.

"Три глави держав та урядів підтвердили свою відданість координації зусиль, спрямованих на задоволення нагальних потреб України у військовому та оборонному обладнанні. Франція, Польща та Німеччина повністю підтримують Україну у здійсненні її права на захист від російського вторгнення, зокрема шляхом надання військової та оборонної допомоги, і продовжуватимуть робити це доти, доки це буде необхідно" - стверджується у заяві.

Франція, Польща та Німеччина також підтримують зусилля з відбудови України, включаючи відновлення інфраструктури, зруйнованої російською агресією, а також поточну міжнародну координацію зусиль з економічної реконструкції та відновлення.

Три глави держав та урядів також залишаються рішуче налаштованими зберегти санкції проти Росії та розглянути можливість запровадження нових з метою стримування її воєнних зусиль, а також продовжувати колективний тиск на Москву, з метою спонукати Росію припинити агресію та повністю вивести своїх солдатів і військову техніку з України.

"Три глави держав та урядів погодилися, що майбутнє України - в Європі. Вони взяли до уваги євроатлантичні прагнення Києва та підтвердили важливість солідарності з Україною. Франція, Польща та Німеччина вітають рішення Європейської Ради у 2022 році надати Україні статус країни-кандидата на вступ до Європейського Союзу, а також зусилля з реформування, докладені цією країною у цей особливо складний період. Вони рішуче закликають країну продовжувати йти цим шляхом" - йдеться також у заяві.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: