ЄС вимагатиме від неурядових організацій розкривати фінансування з третіх країн - ЗМІ

Понеділок, 22 травня 2023, 08:18

Європейська комісія має намір зобов'язати неурядові організації та інші установи в країнах ЄС розкривати інформацію про будь-яке фінансування, отримане ними з-за меж спільноти.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на DW.

За даними ЗМІ, Єврокомісія підготувала законопроєкт, що входить до пакета документів ЄК під назвою "Захист демократії", який планують представити в червні.

Документ передбачає створення національного реєстру з інформацією про те, чи фінансують країни, що не входять до ЄС, такі організації, як НУО, бізнес-асоціації, PR-агентства та приватні мовленнєві компанії. До нього можуть бути включені такі відомі організації, як Transparency International.

Грошові потоки з країн, що не входять до ЄС, які мають на меті вплинути на громадську думку, мають бути розкриті, сказала єврокомісарка з питань політики збереження європейських цінностей та транспарентності Вера Юрова, яка просуває цю ініціативу.

Ідея полягає в тому, щоб показати, чи впливають авторитарні уряди в таких країнах, як Росія, Китай або держави Близького Сходу, на громадську думку або політичні рішення в ЄС, щоб схилити їх на свою користь.

"Дивлячись на дії Кремля та інших суб'єктів із третіх країн, нам не можна бути наївними. Настав час викрити таємний іноземний вплив і сумнівне фінансування", – наголосила Юрова.

Про підготовку законопроєкту, який зобов’яже неурядові організації, консалтингові компанії та наукові установи розкривати інформацію про будь-яке фінансування з-поза меж ЄС у межах боротьби з іноземним впливом у Євросоюзі, повідомлялося у березні. Документ мав стати відповіддю на низку операцій іноземного впливу – від російських хакерських кампаній до, приміром, "Катаргейту" – корупційного скандалу в Європарламенті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: