В Естонії тисячі українців здобули базові знання мови коштом держави

Понеділок, 22 травня 2023, 14:40

В Естонії 3859 українських біженців закінчили вивчання естонської мови на рівень А1, ще 4195 осіб продовжують курс.

Про це в коментарі Postimees розповіла заступниця канцлера Міністерства культури з питань культурного розмаїття Еда Сільберг, повідомляє "Європейська правда".

Зазначається, що ще 459 осіб зареєструвалися на курси і чекають на їхній початок.

Проведення мовних курсів для біженців з України фінансується з бюджету Естонії. Всього на замовлених курсах навчання є місця для 10 тисяч осіб.

Крім того, сотні одержувачів тимчасового захисту використовували інші можливості для вивчення мови та досягнення необхідного рівня, наприклад, через Касу страхування від безробіття або самостійно навчаючись в е-середовищі Keeleklikk та Keeletee.

Минулого року Естонія виділила 4,5 мільйона євро з додаткового бюджету, щоб запропонувати 10 тисячам українських біженців зі статусом тимчасового захисту вивчення естонської мови на рівні А1.

Навесні цього року уряд виділив зі свого резерву ще 4,5 мільйона євро, щоб ще 10 тисяч українців, які отримали тимчасовий захист, могли вивчати естонську мову на рівні А1.

Також естонський уряд вирішив спрямувати додаткові кошти з Європейського соціального фонду на мовну підготовку 4200 військових біженців на рівнях A2 і B1.

Наразі триває навчання, організоване на кошти, виділені минулого року. Кошти, виділені цього року, ще не були використані для замовлення курсів.

Раніше повідомлялося, що урядовий Фонд громадської інтеграції Латвії (SIF) оголосив тендер на чотири мільйони євро на проведення занять з латиської мови для українських біженців.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: