МЗС Росії викликало послів трьох країн ЄС через вибухи на "Північних потоках"

Четвер, 25 травня 2023, 15:28

Міністерство закордонних справ Росії викликало послів Німеччини, Данії та Швеції, протестуючи через нібито ненадання даних про розслідування вибухів на "Північних потоках" у Балтійському морі. 

Про це МЗС РФ заявило у своєму повідомленні у четвер, пише "Європейська правда".

МЗС РФ обурилось, що досі не отримало результатів національних розслідувань диверсій на "Північних потоках" і звинуватило три держави у нездатності забезпечити транспарентність слідчих дій.

"Констатовано відсутність зацікавленості згаданих країн у встановленні справжніх обставин цієї диверсії. Навпаки, своїми діями вони явно затягують час і намагаються приховати сліди та справжніх винуватців злочину, за яким, як ми думаємо, стоять відомі країни. 

При цьому невипадково в ЗМІ скидаються "витоки" малоправдоподібних версій з бажанням заплутати ситуацію", – заявили в МЗС РФ.

Нагадаємо, у березні в західних ЗМІ в березні з'явились матеріали з припущеннями, що за вибухом газопроводів могли стояти неурядові групи, до яких могли входити росіяни та українці.

Президент України Володимир Зеленський на це заявив, що Україна не причетна до вибухів, та запропонував проаналізувати, яким гравцям міг бути потрібен такий інформаційний вкид.

Наприкінці квітня данські ЗМІ отримали від військових джерел дані, що поблизу "Північних потоків" за чотири дні до вибухів перебувало російське судно СС-750

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: