Музей Аушвіца засудив партію влади Польщі за ролик із зображенням концтабору

відео
Середа, 31 травня 2023, 16:52

Державний музей Аушвіц-Біркенау в середу засудив використання партією влади Польщі "Право і справедливість" у своєму ролику зображень концтабору для дискредитації акції протесту найближчими вихідними.

Про це повідомляє "Європейська правда".

У середу вранці Twitter "Права і справедливості" опублікував відео про твіт ексредактора польського журналу Newsweek Томаша Ліса, який раніше закликав знайти "камеру" для лідера ПіС Ярослава Качинського та президента Польщі Анджея Дуди.

У ролику на тлі воріт табору Аушвіц із написом "Праця звільняє" (Arbeit macht frei) з’являється питання: "Чи справді ви хочете йти під цим гаслом?", маючи на увазі акцію протесту проти дій уряду, заплановану на 4 червня.

Імовірно, "Право і справедливість" вирішила обіграти слово "камера" у твіті Ліса з газовими камерами в Аушвіці (сам Ліс пізніше перепросив за сказане й уточнив, що мав на увазі тюремну камеру, а не просто "камеру").

Музей-меморіал Аушвіц-Біркенау, створений на місці табору смерті, заснованого в окупованій нацистами Польщі під час Другої світової війни, засудив це відео.

"Інструменталізація трагедії людей, які страждали і загинули в німецькому нацистському таборі Аушвіц – по обидва боки політичної суперечки – є образою пам'яті жертв. Це сумний, болючий і неприйнятний прояв моральної та інтелектуальної корупції публічної дискусії", – йдеться в повідомленні музею в Twitter.

Як відомо, протягом 1941-45 років у таборі Аушвіц у газових камерах, а також від голоду, холоду й хвороб загинули понад 1,1 мільйона людей, більшість із яких були євреями.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.