Макрон: маємо визнати законне право палестинського народу мати державу
Французький президент Емманюель Макрон розглядає визнання Францією та іншими західними країнами Палестинської держави як знаковий крок до миру на Близькому Сході.
[SOURCE]Заяву Макрона у п’ятницю наводить агентство АР, пише "Європейська правда".
Макрон має офіційно оголосити про визнання Францією Палестинської держави в понеділок у Нью-Йорку на початку сесії Генасамблеї ООН.
"Ми маємо визнати законне право палестинського народу на власну державу", – сказав Макрон в інтерв'ю, яке транслювало в четвер ізраїльське телебачення Channel 12.
"Якщо не надати політичної перспективи, то фактично ви просто віддаєте їх у руки тих, хто пропонує лише підхід, орієнтований на безпеку, агресивний підхід", – додав він.
Цей крок буде зроблено після того, як Ізраїль розпочав цього тижня наземну операцію в місті Газа, яку Макрон назвав "абсолютно неприйнятною" і "величезною помилкою".
Це розлютило Ізраїль і США, які заявляють, що це підбадьорює екстремістів і винагороджує ХАМАС.
Макрон стверджує, що цей крок є єдиним способом принести мир і стабільність у регіон, оскільки він повертає на стіл переговорів рішення про створення двох держав, за яким Палестинська держава буде створена поряд з Ізраїлем.
Понад 145 країн вже визнали Палестинську державу.
Нагадаємо, у французькій політиці назріває розкол щодо того, чи варто святкувати майбутнє визнання Францією Палестинської держави, піднімаючи палестинські прапори перед меріями по всій країні.
Радимо також ознайомитися із матеріалом "ЄвроПравди": Ізраїль під захистом Орбана. Як Європа змінює політику в регіоні на тлі катастрофи у Газі