Вучич поскаржився Путіну, як складно Сербії через розв’язану ним війну в Україні
Сербський президент Александар Вучич на зустрічі з господарем Кремля Владіміром Путіним поскаржився на те, що через розв’язану РФ війну проти України Сербія "перебуває у складній ситуації".
Заяву сербського президента наводить Blic, повідомляє "Європейська правда".
Вучич звернувся до російського правителя російською, подякувавши за теплий прийом під час його візиту до Москви 9 травня.
"Для Сербії співпраця з Росією на найвищому рівні в усіх галузях дуже важлива, і я сподіваюся, що у нас буде можливість поліпшити деякі аспекти співпраці. Енергетика – дуже важлива сфера, особливо газопостачання", – сказав він.
Потім Вучич почав жалітись на "складну ситуацію", в якій опинилась Сербія з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну.
"Сербія перебуває у складній ситуації, намагаючись впоратися з тиском, але нам все ж вдалося зберегти нашу принципову позицію щодо Російської Федерації, і ми продовжимо боротися за незалежність Сербії, а також постараємося боротися за те, щоб залишитися єдиною країною в Європі, яка не ввела санкції проти РФ", – додав він.
За його словами, він хоче уважно прислухатися до поради Путіна про "поліпшення наших відносин між Сербією і Росією в майбутньому".
Також у Китаї Путін провів зустріч зі словацьким прем’єром Робертом Фіцо.
За її підсумками очільник словацького уряду чекає на багато дзвінків від лідерів інших європейських країн.
Нагадаємо, Фіцо і Вучич були єдиними гостями Путіна з Європи на рівні лідерів держав на урочистостях у Москві 9 травня.