Афінські таксисти оголосили триденний страйк

Вівторок, 17 лютого 2026, 08:50 - Іванна Костіна

Водії таксі в Афінах розпочали триденний страйк у вівторок, а загальнонаціональна федерація оголосила 48-годинний страйк у середу та четвер на знак протесту проти законопроєкту, що перебуває на розгляді.

[SOURCE]Про це, як пише "Європейська правда", повідомляє Ekathimerini.

Суперечливий законопроєкт, який наразі перебуває на громадському обговоренні та має понад 800 коментарів, зобов'язує з січня 2026 року купувати автомобілі з нульовим рівнем викидів для нової реєстрації таксі в Афінах і Салоніках.

Водії виступають проти "різкого переходу" на електромобілі, посилаючись на недостатню зарядну інфраструктуру – в Афінах є лише 31 швидкісна зарядна станція.

"Ми інвестували в новий автопарк і зменшили викиди", – сказав секретар профспілки Паріс Орфанос.

Законопроєкт також дозволяє приватні автомобілі з водіями, що, на думку операторів таксі, є "червоною лінією", фактично "прирівнюючи їх до таксі". Хоча 270 власників таксі цього року стикаються з необхідністю негайної заміни, законопроєкт передбачає тимчасові винятки.

Нагадаємо, 2 лютого у Німеччині страйкували працівники транспортних компаній, що фактично паралізувало роботу громадського транспорту по всій країні.

Профспілка, яка організувала протест, наполягала на покращенні умов праці в місцевому громадському транспорті, таких як скорочення робочого часу, довші перерви та краща оплата нічних та вихідних змін.

У середу, 11 лютого, працівники державного сектора по всій Німеччині оголосили страйк напередодні переговорів про підвищення заробітної плати.