У Флоренції з галереї Уффіці вивезли в безпечне місце цінності після кібератаки
В Італії найцінніші експонати всесвітньо відомої флорентійської галереї Уффіці були переміщені в безпечне місце після кібератаки, що сталася на початку цього року.
Про це повідомило італійське видання Corriere della Sera, пише "Європейська правда".
Згідно з повідомленням газети, невідомі зловмисники вже намагалися використати викрадені дані для вимагання грошей у музею.
У статті йдеться, що з лютого хакерам неодноразово вдавалося зламати внутрішню базу даних Уффіці.
При цьому вони, як стверджується, отримали доступ не тільки до паролів та даних для входу в фотоархів, а й до детальних планів поверхів та розташування камер спостереження.
Як зазначено, цінні предмети зі скарбниці великого герцога Тоскани були перевезені з Уффіці до сховища в Банк Італії.
У п'ятницю музей підтвердив факт кібератаки, але в заяві зазначив, що "абсолютно жодних паролів" вкрадено не було, повідомляє dpa.
У заяві музей додав, що двері були зачинені через правила пожежної безпеки, а камери спостереження замінювали ще до кібератаки.
Галерея Уффіці, якій майже 500 років, є однією з найважливіших художніх колекцій світу, що спеціалізується на живописі та скульптурі епохи Відродження.
Її колекція включає відомі твори італійських художників, таких як Мікеланджело, Рафаель, Леонардо да Вінчі та Сандро Боттічеллі, а також Рембрандта та Ганса Гольбейна.
Нагадаємо, у жовтні минулого року злодії викрали з Лувру коштовності на суму близько $102 млн.
Вкрадені коштовності так і не знайшли – крім тих, які злочинці загубили під час втечі. Серед них – корона імператриці Євгенії, яка зазнала значних пошкоджень.