Клімкін наполягає: РФ пропонувала Україні долучитися до ембарго проти ЄС

Четвер, 03 грудня 2015, 17:42
Версія для друку Коментарі

Міністр закордонних справ Павло Клімкін підтвердив свою нещодавню заяву про те, що на тристоронніх торговельних переговорах Україна-Росія-ЄС російська сторона пропонувала Україні долучитися до обмеження торгівлі з окремими країнами Євросоюзу

Про це він заявив у спілкуванні з журналістами під час міністерської зустрічі ОБСЄ, повідомляє з Белграда кореспондент "Європейської правди".

"Я цілком серйозно кажу: Росія позавчора пропонувала нам доєднатися до заборони на торгівлю, яку Росія застосовує до країн ЄС!

За російською ментальністю виходить, що ми маємо долучитися до російських торгівельних заборон та обмежень, приміром, до Литви чи до Польщі, але  одночасно - Україна має розпочати виконання угоди (про асоціацію) і стати частиною європейського ринку", - розповів він деталі тристоронніх переговорів, які відбулися в Брюсселі 1 грудня.

За його словами українська та європейська сторона підтвердили необґрунтованість претензій РФ до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

"Ми довели – і не заявами, а цифрами та розрахунками, – що початок вільної торгівлі між Україною та ЄС вигідний також для Росії", - заявив він.

Клімкін не уточнив, на яких саме торговельних обмеженнях наполягали представники РФ. Водночас джерела ЄвроПравди свідчать, що йшлося, зокрема, про частину продовольчого ембарго, причому ці вимоги Москви зафіксовані документально.

Як повідомляла Європравда, після тристоронніх переговорів стало відомо про нові вимоги РФ щодо асоціації Україна-ЄС. Водночас представник російського уряду Олексій Улюкаєв згодом заявив, що Росія не вимагала від України приєднатися до санкцій проти ЄС.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
RFI

Привіт від Каддафі: за що затримали Ніколя Саркозі

У чому підозрюють екс-президента Франції? Все почалося з 2011 року, коли син Муаммара Каддафі Саїф аль-Іслам зажадав від Саркозі повернути гроші, які Лівія виділяла йому на президентську кампанію. Йдеться про суму не менш ніж 50 млн євро (рос.).

Олеся Басараб, Братислава, для Європейської правди

Між новим урядом та перевиборами: куди ведуть масштабні протести у Словаччині

Колишній словацький прем'єр, який старанно створював собі імідж проєвропейського політика, зруйнував його однією заявою. Однак його відставка вже була не здатна заспокоїти протести. Словаки продовжують вимагати повного оновлення політичної системи.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter