ЄС стає надто залежним від транзиту газу через Туреччину - прем'єр Болгарії

Четвер, 20 липня 2017, 08:41
Версія для друку Коментарі

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов вважає, що Євросоюз стає надмірно залежним від транзиту газу через Туреччину.

Про це повідомляє Euractiv.

Європейська комісія, як очікується, невдовзі дасть дозвіл на другу нитку трубопроводу "Турецький потік", який простягнеться до Чорноморського узбережжя Болгарії.

"Я зараз очікую на листа від Європейської комісії, що дозволить мені почати переговори про трубопровід безпосередньо до Болгарії, але, оскільки ці процеси затягуються, весь регіон став надмірно залежним від Туреччини", - сказав Борисов.

"Тепер із цим (погіршенням) відносин між ЄС та Туреччиною ми можемо поставити собі риторичне питання, який варіант найкращий", - сказав він.

Раніше Туреччина висловила амбіції щодо використання свого географічного положення, щоб стати ще більш важливим перехрестям шляхів постачання до ЄС та головним газовим хабом.

"Потрібно сховати свою голову в пісок, щоб не усвідомлювати, що коли буде збудовано "Турецький потік" і по ньому піде газ, транзит через Болгарію зупиниться", - сказав Борисов.

На сьогодні Болгарія є транзитером російського газу до Туреччини та отримує дохід від транзитних податків. З "Турецьким потоком" Анкара більше не потребуватиме болгарського маршруту.

Росія планує припинити постачання через Україну, а це означає, що у Болгарії не буде іншого вибору, крім імпорту російського газу з Туреччини.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, Європейська правда

Техогляд як нова умова в'їзду до ЄС: офіційна заява, що виявилася неправдою

ЄС офіційно спростував існування вимог щодо перетину кордону з талоном техогляду, тому від міністерства варто чекати не так пояснень, як вибачень за поширення недостовірної інформації. Це не перший випадок появи неправдивої інформації під гаслами виконання Угоди про асоціацію.

Віктор Савінок, для Європейської правди

Меркель бореться за Схід: що може змінити результати німецьких виборів

Східні німці відчувають, що вони недостатньо представлені у владн, тобто "на Заході". Цим невдоволенням намагаються скористатися популісти з AfD... Тривожним дзвоником для Меркель стали проблеми у її виборчій кампанії саме у Східній Німеччині...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter