ЄС стає надто залежним від транзиту газу через Туреччину - прем'єр Болгарії

Четвер, 20 липня 2017, 08:41
Версія для друку Коментарі

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов вважає, що Євросоюз стає надмірно залежним від транзиту газу через Туреччину.

Про це повідомляє Euractiv.

Європейська комісія, як очікується, невдовзі дасть дозвіл на другу нитку трубопроводу "Турецький потік", який простягнеться до Чорноморського узбережжя Болгарії.

"Я зараз очікую на листа від Європейської комісії, що дозволить мені почати переговори про трубопровід безпосередньо до Болгарії, але, оскільки ці процеси затягуються, весь регіон став надмірно залежним від Туреччини", - сказав Борисов.

"Тепер із цим (погіршенням) відносин між ЄС та Туреччиною ми можемо поставити собі риторичне питання, який варіант найкращий", - сказав він.

Раніше Туреччина висловила амбіції щодо використання свого географічного положення, щоб стати ще більш важливим перехрестям шляхів постачання до ЄС та головним газовим хабом.

"Потрібно сховати свою голову в пісок, щоб не усвідомлювати, що коли буде збудовано "Турецький потік" і по ньому піде газ, транзит через Болгарію зупиниться", - сказав Борисов.

На сьогодні Болгарія є транзитером російського газу до Туреччини та отримує дохід від транзитних податків. З "Турецьким потоком" Анкара більше не потребуватиме болгарського маршруту.

Росія планує припинити постачання через Україну, а це означає, що у Болгарії не буде іншого вибору, крім імпорту російського газу з Туреччини.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, "Європейська правда"

Митниця проти "євроблях": чи допоможе Вільнюс вирішити проблему литовських авто

Податкова має інформацію про 239 литовських компаній, які видають доручення на право користування своїми автівками громадянам України, причому деякі компанії видали понад 200 таких доручень. У більшості випадків керівниками цих литовських компаній також є громадяни України.

Євген Приходько, для Європейської правди

Санкції ЄС проти Польщі: до чого призведе жорстке рішення Європарламенту

Голосування в Європарламенті акурат випало на день відзначання другої річниці правління партії "Право та справедливість". Варшаві загрожує позбавлення права голоса у ЄС. Анонсувавши введення санкцій, Брюссель досить символічно підбив підсумки двох років "добрих змін" від польської правлячої партії.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter