ЄС стає надто залежним від транзиту газу через Туреччину - прем'єр Болгарії

Четвер, 20 липня 2017, 08:41
Версія для друку Коментарі

Прем'єр-міністр Болгарії Бойко Борисов вважає, що Євросоюз стає надмірно залежним від транзиту газу через Туреччину.

Про це повідомляє Euractiv.

Європейська комісія, як очікується, невдовзі дасть дозвіл на другу нитку трубопроводу "Турецький потік", який простягнеться до Чорноморського узбережжя Болгарії.

"Я зараз очікую на листа від Європейської комісії, що дозволить мені почати переговори про трубопровід безпосередньо до Болгарії, але, оскільки ці процеси затягуються, весь регіон став надмірно залежним від Туреччини", - сказав Борисов.

"Тепер із цим (погіршенням) відносин між ЄС та Туреччиною ми можемо поставити собі риторичне питання, який варіант найкращий", - сказав він.

Раніше Туреччина висловила амбіції щодо використання свого географічного положення, щоб стати ще більш важливим перехрестям шляхів постачання до ЄС та головним газовим хабом.

"Потрібно сховати свою голову в пісок, щоб не усвідомлювати, що коли буде збудовано "Турецький потік" і по ньому піде газ, транзит через Болгарію зупиниться", - сказав Борисов.

На сьогодні Болгарія є транзитером російського газу до Туреччини та отримує дохід від транзитних податків. З "Турецьким потоком" Анкара більше не потребуватиме болгарського маршруту.

Росія планує припинити постачання через Україну, а це означає, що у Болгарії не буде іншого вибору, крім імпорту російського газу з Туреччини.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Офіс віце-прем’єра з питань євроінтеграції

Що змінює асоціація: всі деталі "ковбасних реформ", які відбудуться через угоду з ЄС

Ніхто не гарантує, що продукти, які потрапили у продаж, є безпечними. Навіть свіжий кефір чи ковбаса можуть виявитися не просто неякісними, а й шкідливими... Недостатньо збільшити лише кількість товарів із написом "Made in Ukraine" у крамницях за кордоном...

Анатолій Марциновський, Європейська правда

Заборона молока та інші жахи: правда і брехня про наслідки асоціації з ЄС

Українським селянам заборонять здавати молоко на молокозаводи, а також продавати його на базарах. І нібито все це записано в Угоді про асоціацію з Євросоюзом. Останніми тижнями медіа переповнені подібними "жахалками". А що ж насправді?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter