Країнам ЄС загрожує дефіцит масла до кінця року

Середа, 30 серпня 2017, 17:56
Версія для друку Коментарі

Європейські виробники молочної продукції попередили, що до кінця року ЄС може зітнутися з кризою постачання масла, оскільки зміни вимог та диспропорції на ринку призводять до підвищення цін.

Про це пише Euractiv.

Педер Туборг, генеральний директор Arla Foods, однієї з найбільших в світі молочних компаній, якій належить 12 500 господарств в ЄС, заявив, що "в усьому світі існує дефіцит молока після найнижчих цін минулого року… Неможливо буде задовольнити попит до Різдва".

Фермери скоротили випуск продукції внаслідок різкого падіння цін на молоко в минулому році і через завершення дії квот ЄС, що спричинило зміни на ринку.

Масло в даний час коштує на 150% дорожче, ніж це було рік тому, 612 євро/100 кг, а очікуваний дефіцит на ринку ЄС до кінця року досягне 60 тисяч тонн.

Єврокомісія наполягає на тому, що це пов'язано не з дефіцитом молока, а зі зміною попиту в молочному секторі.

"Ситуація з маслом зумовлена сильною конкуренцією за жировий компонент молока. В основному це пов'язано з тим, що молоко направляється на виробництво сиру, щоб задовольнити сильний попит на сир, виробництво якого забезпечує кращу дохідність, ніж виробництво масла", - сказав представник Єврокомісії.

Єврокомісія очікує, що загальне виробництво молока в ЄС буде приблизно на мільйон тонн вище цього року, ніж у 2016 році.

Дефіцит також може бути обумовленим експортним бумом на ринок США, де споживачі все частіше вибирають масло замість маргарину.


powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Анатолій Марциновський, Європейська правда

Техогляд як нова умова в'їзду до ЄС: офіційна заява, що виявилася неправдою

ЄС офіційно спростував існування вимог щодо перетину кордону з талоном техогляду, тому від міністерства варто чекати не так пояснень, як вибачень за поширення недостовірної інформації. Це не перший випадок появи неправдивої інформації під гаслами виконання Угоди про асоціацію.

Віктор Савінок, для Європейської правди

Меркель бореться за Схід: що може змінити результати німецьких виборів

Східні німці відчувають, що вони недостатньо представлені у владн, тобто "на Заході". Цим невдоволенням намагаються скористатися популісти з AfD... Тривожним дзвоником для Меркель стали проблеми у її виборчій кампанії саме у Східній Німеччині...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter