Юнкер готовий визнати "так" на референдумі про незалежність Каталонії

Четвер, 14 вересня 2017, 18:38
Версія для друку Коментарі

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив про готовність визнати думку тих, хто проголосує за незалежність Каталонії на референдумі.

Про це повідомляє Politico.

"Єврокомісія не втручається у внутрішні, домашні дебати" - сказав він у відповідь на питання про його ставлення до референдуму в Каталонії. Юнкер додав, що розмови про це мають гіпотетичний характер, оскільки референдум не визнаний Іспанією.

Однак, за його словами, "якщо на референдумі люди скажуть "так" незалежності Каталонії, ми будемо поважати їх думку".

При цьому Юнкер наголосив, навіть якщо це станеться, "Каталонія не стане членом ЄС на наступний же день після голосування".

Нагадаємо, парламент Каталонії 6 вересня схвалив референдум про незалежність, який запланували на 1 жовтня.

Конституційний суд Іспанії 7 вересня призупинив дію прийнятого парламентом Каталонії закону про проведення референдуму. Суд також призупинив дію прийнятого минулого тижня регіональним парламентом Каталонії закону про порядок відокремлення регіону.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Алан Дункан, міністр у справах Європи та Америки (Велика Британія)

Британія та Східне партнерство: спільні цілі в добу нових викликів

Наше партнерство залишилося непохитним. Вихід Британії з Євросоюзу не змінить наших спільних цілей і пріоритетів зі східними сусідами, ми продовжимо працювати разом із союзниками та друзями по всій Європі, щоб втілити їх у життя.

Сергій Сидоренко, Таллінн-Лаагрі-Київ

Досвід адмінреформи для України: як звільнити більшість мерів, не зруйнувавши державу

Україна часто скаржиться на урбанізацію та "вимирання" сіл, особливо в депресивних регіонах. Якщо молодь не бачить перспектив у рідному селі, вона їде поза очі – в обласний центр, до столиці, куди завгодно. В Естонії проблема ще глибша, але з нею впоралися...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter