Компанії мають попереджати про моніторинг особистого листування працівників – ЄСПЛ

Вівторок, 05 вересня 2017, 14:03
Версія для друку Коментарі

Компанії повинні заздалегідь попереджати своїх співробітників, що їхнє приватне листування на роботі підлягає моніторингу.

Таке рішення виніс Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) у вівторок, 5 вересня, повідомляє Reuters.

Суд розглянув скаргу громадянина Румунії, якого звільнили з роботи 10 років тому. Чоловік переписувався з членами своєї родини, використовуючи робочий обліковий запис, через що й був звільнений.

Компанія надала працівнику його приватне листування з братом і нареченою, яке той вів у месенджері Yahoo, як доказ порушення заборони на використання робочого сервісу в особистих цілях.

Європейський суд постановив, що румунські судді, які підтримали у справі компанію-роботодавця, не захистили право чоловіка на приватне життя та листування. Суд заявив, що працівника не було попереджено заздалегідь про моніторинг чи імовірний доступ до його приватних повідомлень.

Суд також стверджує, що не зміг оцінити, чи були законні підстави для моніторингу листування працівника. Адже не було жодних припущень про те, що він піддавав компанію ризику, наприклад, ведучи нелегальну діяльність в інтернеті. 

ЧИТАЙ ТАКОЖ

powered by lun.ua

ПУБЛІКАЦІЇ
Геннадій Максак, для Європейської правди

Рівняння на аутсайдерів: як ЄС бачить майбутнє Східного партнерства

Нова архітектура Східного партнерства не передбачає окремих майданчиків для зустрічей держав, які імплементують Угоди про асоціацію з ЄС. Штучне збереження старого формату із шістьма країнами може понизити і до того невисокий інтерес до багатосторонньої співпраці.

Надія Коваль, для Європейської правди

Нова стратегія для каталонської незалежності: Барселона та Мадрид змінюють тактику

Каталонія перебуває у вкрай невигідній позиції, адже будь-який натяк на загострення дасть Мадриду формальний привід застосувати силу. Стурбованість ЄС поліцейським насильством 1 жовтня потонула у морі запевнень про підтримку територіальної цілісності Іспанії...


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter