Генсек НАТО: Новий пакт ЄС про військове співробітництво зміцнить Альянс

Понеділок, 13 листопада 2017, 16:30
Версія для друку Коментарі

Генсек НАТО Єнс Столтенберг привітав нову декларацію ЄС щодо приєднання до програми "Постійне структурне співробітництво" (PESCO) у сфері оборони.

Про це Столтенберг заявив на початку зустрічі міністрів закордонних справ і оборони ЄС.

"Раніше сьогодні більшість країн ЄС заявили, що будуть частиною Постійного структурного співробітництва або PESCO. Я твердо вірю у сильнішу європейську оборону. Тому я вітаю PESCO, оскільки вірю, що це може посилити європейську оборону, що є корисним для Європи, але також корисним для НАТО", - заявив він.

"Більш міцна європейська оборона має потенціал, який допоможе нам збільшити витрати на оборону, забезпечити нові можливості та покращити розподіл тягаря в рамках Альянсу. Отже, це спосіб зміцнення європейського стовпа в рамках НАТО", - сказав він.

Столтенберг також привітав той факт, що багато європейських лідерів підкреслили важливість розробки європейської оборони таким чином, щоб вона не конкурувала з НАТО, а доповнювала НАТО.

"Ми не потребуємо дублювання, нам не потрібна конкуренція, але нам потрібна співпраця та європейська оборона, яка доповнює НАТО", - додав він.

Нагадаємо, міністри 23 держав-членів Євросоюзу підписали декларацію, в якій повідомляють про свій намір приєднатися до програми "Постійне структурне співробітництво" (PESCO).

PESCO дозволить країнам-членам, які бажають і здатні спільно розвивати обороноздатність, інвестувати в спільні проекти або посилювати оперативну готовність і внесок своїх збройних сил.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Петро Порошенко

Росія розпочинає Світову гібридну війну: промова Порошенка в Мюнхені

"Русскій мір" перетворює усе, до чого торкається, у руїни та занепад. Погляньте на Абхазію, Південну Осетію, Придністров’я, окуповані Донбас та Крим. Схоже на те, що відповідно до доктрини "русского міра" вся Європа повинна виглядати так як Калінінград чи окупований Донецьк, а не навпаки.

Юрій Онищенко (Брюссель), Сергій Сидоренко, Європейська правда

Мова ультиматуму: як угорська блокада підриває відносини України з НАТО

Є сподівання, що НАТО погодиться відійти від подвійних стандартів і визнати новий статус України після президентської зустрічі на саміті в липні. На перешкоді стоїть конфлікт з Угорщиною, яка відкрито декларує намір "блокувати будь-яке зближення України та НАТО".


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter