У єврозоні готівка є найпоширенішим способом оплати – 79% усіх платежів

Вівторок, 28 листопада 2017, 11:12
інфографіка
Версія для друку Коментарі

Готівка залишається найпоширенішим способом оплати в 19 країнах єврозони.

Про це йдеться у звіті Європейського центрального банку.

За даними ЄЦБ, минулого року 79% усіх платежів було здійснено готівкою, 19% - картками та 2% - іншими платіжними інструментами.

З точки зору обсягу ринку основних платіжних інструментів, 54% прийшлося на готівку, 39% - на картки та 7% на інші інструменти.

натисніть для збільшення 

Готівка найчастіше використовувалась у південних країнах зони євро, а також у Німеччині, Австрії та Словенії – понад 80% оплат здійснювалися цим способом.

Найменше готівку використовували у Нідерландах, Естонії та Фінляндії, де  частка транзакцій становила від 45% до 54%.

натисніть для збільшення

Результати дослідження також показали, що коли споживачів запитували, якому способу оплати вони віддають перевагу, вони відповідали, що карткам, а не готівці, незважаючи на те, що готівкою витрачаються більші суми.

Це протиріччя можна пояснити тим, що майже дві третини транзакцій, здійснених в POS-терміналах в 2016 році, становили менше 15 євро. Більше того, дві третини всіх POS-транзакцій відбулися в магазинах для купівлі повсякденних предметів, а також в ресторанах, барах та кафе.

З іншого боку, лише 8% усіх POS-транзакцій перевищили 50 євро, і лише 14% були здійснені в магазинах для товарів тривалого користування або на заправних станціях.

Тобто, споживачі часто роблять невеликі покупки за допомогою карток, але в дійсності більшість коштів витрачають готівкою.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міністри закордонних справ 13 держав Євросоюзу

Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС

Доповіді у форматі non-paper є непублічними, і це лише підвищує їхню цінність... На чільному місці в документі – протидія корупції. А ще йдеться про потребу підтримати чинну владу; про загрози, яку несе поширення "зради"; про небезпеку популістів; про подальшу допомогу ЄС...

Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter