У єврозоні готівка є найпоширенішим способом оплати – 79% усіх платежів

Вівторок, 28 листопада 2017, 11:12
інфографіка
Версія для друку Коментарі

Готівка залишається найпоширенішим способом оплати в 19 країнах єврозони.

Про це йдеться у звіті Європейського центрального банку.

За даними ЄЦБ, минулого року 79% усіх платежів було здійснено готівкою, 19% - картками та 2% - іншими платіжними інструментами.

З точки зору обсягу ринку основних платіжних інструментів, 54% прийшлося на готівку, 39% - на картки та 7% на інші інструменти.

натисніть для збільшення 

Готівка найчастіше використовувалась у південних країнах зони євро, а також у Німеччині, Австрії та Словенії – понад 80% оплат здійснювалися цим способом.

Найменше готівку використовували у Нідерландах, Естонії та Фінляндії, де  частка транзакцій становила від 45% до 54%.

натисніть для збільшення

Результати дослідження також показали, що коли споживачів запитували, якому способу оплати вони віддають перевагу, вони відповідали, що карткам, а не готівці, незважаючи на те, що готівкою витрачаються більші суми.

Це протиріччя можна пояснити тим, що майже дві третини транзакцій, здійснених в POS-терміналах в 2016 році, становили менше 15 євро. Більше того, дві третини всіх POS-транзакцій відбулися в магазинах для купівлі повсякденних предметів, а також в ресторанах, барах та кафе.

З іншого боку, лише 8% усіх POS-транзакцій перевищили 50 євро, і лише 14% були здійснені в магазинах для товарів тривалого користування або на заправних станціях.

Тобто, споживачі часто роблять невеликі покупки за допомогою карток, але в дійсності більшість коштів витрачають готівкою.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?

Наталя Іщенко, для Європейської правди

Шість пострілів у балканське перемир'я: кому вигідна смерть Олівера Івановича

Вбивство лідера руху косовських сербів "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича стало найгучнішим терористичним актом на Балканах з 2004 року. Є і політичні наслідки – Сербія заявила про призупинення переговорів з Косовом до закінчення слідства.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter