Іспанія може дозволити регіонам проводити референдуми про незалежність

Середа, 08 листопада 2017, 15:24
Версія для друку Коментарі

Міністр закордонних справ Іспанії Альфонсо Дастіс заявив, що Іспанія розглядає конституційні зміни, які можуть дозволити його регіонам проводити референдуми про незалежність у майбутньому.

Про це він заявив у інтерв’ю BBC.

"Ми створили комітет в парламенті, щоб вивчити можливість внесення поправок до Конституції, щоб мати можливість краще враховувати прагнення деяких  каталонських людей", - відзначив Дастіс.

За його словами, схвалення такого рішення можливе, але за однієї умови - його повинні підтримати громадяни Іспанії на всенародному референдумі.

"Але це рішення (дозвіл на проведення таких референдумів – Ред.) повинне бути ухвалене всіма іспанцями", - уточнив він.

Дастіс озвучив позицію офіційного Мадрида, що відсторонений каталонський лідер Карлес Пучдемон не мав права в односторонньому порядку проголосити незалежність регіону від Іспанії.

"Регіональний лідер не може сказати, що Конституція не діє на його території. Регіональний лідер не може придумати паралельну правову основу", - заявив Дастіс.

Заява іспанського міністра пролунала на тлі масового страйку у Каталонії, в результаті якого низка доріг у регіоні заблоковані.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Посол України: у Чехії є серйозні побоювання щодо впливу РФ на внутрішню політику

Євген Перейбиніс: "Чеське законодавство забороняє брати участь у бойових діях у військових підрозділах інших держав. Втім, якщо йдеться про незаконні формування на території окупованої частини Донбасу, то тут чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті".

Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter