В Іраку проходить військовий парад на честь перемоги над ІДІЛ

Неділя, 10 грудня 2017, 11:41
Версія для друку Коментарі

У Багдаді проходить військовий парад на честь остаточної перемоги Іраку над "Ісламською державою".

Про це повідомляє Reuters.

Прем’єр Іраку Хайдер Аль-Абаді проголосив 10 грудня національним святом.

Парад не транслюється на телебаченні і лише державним медіа дозволили його відвідати, однак напередодні в небі над Іраком бачили декілька ескадрилій вертольотів армії Іраку, які проводили репетицію параду.

В неділю в небі над Багдадом були помічені також винищувачі.

Нагадаємо, 9 грудня Ірак заявив про закінчення війни з терористичним угрупованням "Ісламська держава" на своїй території.

Як відомо, у 2014 році ІДІЛ оголосила транскордонний "халіфат" в Іраку та Сирії - на території, яка за розмірами приблизно дорівнювала Великій Британії.

В останні місяці коаліція під керівництвом США, а також сирійські урядові сили, підтримувані РФ, провели низку наступів, в результаті яких ІДІЛ втратила більшість території.

У липні ІДІЛ втратила контроль над іракським містом Мосул – своєю фактичною "столицею" в Іраку. Від ісламістів також було звільнено місто Ракку – де-факто "столицю" бойовиків у Сирії.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Посол України: у Чехії є серйозні побоювання щодо впливу РФ на внутрішню політику

Євген Перейбиніс: "Чеське законодавство забороняє брати участь у бойових діях у військових підрозділах інших держав. Втім, якщо йдеться про незаконні формування на території окупованої частини Донбасу, то тут чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті".

Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter