Трамп підписав оборонний бюджет США з $350 мільйонами для України

Вівторок, 12 грудня 2017, 20:07
Версія для друку Коментарі

Президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачається виділення 350 мільйонів доларів для надання безпекової допомоги Україні та заходи щодо протистояння російській агресії.

Про це повідомляє Голос Америки.

Підписаний Трампом закон передбачає асигнування на суму 700 мільярдів доларів на оборонні потреби США.

Раніше обидві палати Конгресу США підтримали заклик Трампа до зміцнення збройних сил країни та ухвалили компромісний варіант законопректу про витрати Пентагону.

"Сьогодні, з підписанням цього оборонного закону, ми прискорюємо процес повного відновлення військової могутності Америки... Цей закон буде сприяти підвищенню готовності, розширить наші модернізовані - та модернізує наші збройні сили, і допоможе забезпечити наших військовослужбовців інструментами, які їм потрібні, щоб боротися та перемагати. Ми будемо боротися й переможемо", - заявив Трамп.

Нагадаємо, що цей закон, який визначає фінансування збройних сил США, ухвалюється щорічно.

Оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає 350 мільйонів доларів на безпекову допомогу Україні.

Як зазначили раніше у посольстві України в США, "проект закону санкціонує надання нашій державі летальних озброєнь оборонного характеру та суттєво розширює параметри підтримки України з боку Сполучених Штатів у безпековій та оборонній сферах".

До документа включено положення, що дозволяють використання коштів оборонного бюджету США на потреби реабілітації у медичних установах Сполучених Штатів поранених українських військовослужбовців, навчання та підготовку українських медичних фахівців у цій сфері, а також для посилення спроможності повітряних та військово-морських сил України.

Крім цього, українські дипломати вказують на те, що вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Юрій Панченко, Європейська правда

Посол України: у Чехії є серйозні побоювання щодо впливу РФ на внутрішню політику

Євген Перейбиніс: "Чеське законодавство забороняє брати участь у бойових діях у військових підрозділах інших держав. Втім, якщо йдеться про незаконні формування на території окупованої частини Донбасу, то тут чеські правоохоронці змушені застосовувати інші статті".

Артьом Георганов, для Європейської правди

Розширення Євросоюзу і санкції проти РФ: що принесе головування Болгарії в ЄС

Головування Болгарії в ЄС вже спричинило чимало припущень, що Софія скористається можливостями для пом'якшення санкцій проти РФ. Чи так це насправді? І які ініціативи насправді буде просувати країна, яка вважається найбіднішим членом ЄС?


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter