Ар'єв: росіяни хочуть повернутися до ПАРЄ через зміни до регламенту

Четвер, 11 січня 2018, 10:12
Версія для друку Коментарі

У Раді Європі намагатимуться змінити регламент ПАРЄ, щоб виключити з нього можливість запровадження санкцій проти національних делегацій і повернути росіян до Асамблеї.

Про це повідомив глава делегації України в ПАРЄ Володимир Ар’єв на своїй сторінці у Facebook.

"Прихильники повернення РФ не здалися. Новий президент ПАРЄ італійський соціаліст Ніколетті хоч і не так, як його попередник Аграмунт, але все одно прагне мати росіян в Асамблеї. Цинізм вищого гатунку від певних очільників РЄ: це все одно що не засуджувати злочинця, а змінити свої закони так, щоб злочинець таким не вважався", - написав Ар’єв.

У Росії сьогодні заявили, що не направлятимуть свою делегацію на січневу сесію ПАРЄ, оскільки до регламенту асамблеї не були внесені поправки про захист прав національних делегацій від дискримінації.

Постійний представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба на своїй сторінці у Facebook прокоментував заяву росіян, назвавши її "другою поспіль гарною новиною з Москви після новини про вичерпання Резервного фонду РФ".

"Перекладаю текст новини з дипломатичної мови на людську: ми хочемо повернутися, але нас не пускає русофобська меншість, яка могла б оскаржити наші повноваження в Асамблеї і знову "Добрый вечер, санкции". Тепер ми проведемо 2018 рік у спробах внести зміни до регламенту ПАРЄ, щоб виключити можливість санкцій в принципі і повернутися в січні 2019 року. Наші найвищі партнери в цьому - генеральний секретар РЄ Ягланд і майбутній голова ПАРЄ Ніколетті. Це не я сказав. Це росіяни сказали. Я лише переклав", - написав Кулеба.

Як повідомлялося, Бюро ПАРЄ створило спеціальну групу, яка займеться питанням представлення Росії в обох статутних органах Ради Європи, тобто повернення представників РФ до складу ПАРЄ.

Прихильники зняття з РФ санкцій пропонують ухвалити це рішення задля "синхронізації представленості РФ у двох статутних органах Ради Європи". Новостворена група має вивчити таку можливість.

Спочатку пропонувалося, що група має підготувати "пропозиції" щодо синхронізації органів, тобто проект рішення, який буде винесений на голосування в ПАРЄ. За підсумками дискусії Бюро асамблеї вирішило, що результатом роботи нового органу має стати "бачення", тобто звіт, який не є проектом документа і не може бути напряму винесений на голосування асамблеї.

ЧИТАЙ ТАКОЖ

ПУБЛІКАЦІЇ
Міністри закордонних справ 13 держав Євросоюзу

Як зберегти Україну на шляху реформ: непублічна доповідь країн-членів ЄС

Доповіді у форматі non-paper є непублічними, і це лише підвищує їхню цінність... На чільному місці в документі – протидія корупції. А ще йдеться про потребу підтримати чинну владу; про загрози, яку несе поширення "зради"; про небезпеку популістів; про подальшу допомогу ЄС...

Ганна Шелест, для Європейської правди

Три кола санкцій: наскільки потужним стане британське покарання РФ

Не менше, аніж сам злочин, який було визнано нападом на суверенітет Британії, офіційний Лондон вразила подальша зухвалість РФ. Як вже заявив міністр закордонних справ Королівства Борис Джонсон, складається враження, що росіяни одночасно відмежовуються від замаху і пишаються ним.


АВТОРИЗАЦІЯ


УВІЙТИВІДМІНИТИ
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter