Ізраїль скасував поїздки старшокласників до Польщі, звинувативши останню у викривленні Голокосту

Четвер, 16 червня 2022, 23:05

Міністр закордонних справ Ізраїлю Яїр Лапід оголосив про скасування освітніх поїздок ізраїльських старшокласників до Польщі цього літа, оскільки Варшава нібито контролює зміст навчальних програм про Голокост.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на АР.

Лапід заявив, що Польща нібито хоче позбавити ізраїльських дітей можливості дізнатися про співпрацю польських громадян із нацистською Німеччиною під час Другої світової війни.

"Вони хотіли вказувати, що дозволялося, а що – не дозволялося викладати ізраїльським дітям, які їдуть до Польщі, і з цим ми погодитись не можемо", – заявив глава МЗС Ізраїлю у середу.

Того ж дня заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський зазначив, що програму освітніх поїздок старшокласників із Ізраїлю потрібно змінити "через систематичні проблеми, що призводять до укорінення хибних стереотипів, які негативно впливають на польсько-ізраїльські відносини".

Він додав, що Варшава не хоче скасування освітніх поїздок з Ізраїлю, але прагне "надати їм нової форми, яка покращить відносини Польщі та Ізраїлю".

Освітні поїздки для учнів 11 і 12 класу ізраїльських шкіл до Польщі раніше організовувалися щороку і передбачали екскурсії колишніми нацистськими концтаборами. До пандемії в них раніше брали участь до 40 тисяч ізраїльтян; цього року мали поїхати близько семи тисяч.

Хоча Польща у роки Другої світової війни чинила спротив нацистській Німеччині, існують свідчення колаборації окремих поляків із нацистами, зокрема вбивства ними євреїв, що тікали від переслідувань.

На цьому ґрунті в останні роки польсько-ізраїльські відносини погіршились.

У 2018 році набув чинності закон про польський Інститут національної пам’яті, який серед іншого передбачає покарання за заперечення злочинів українських націоналістів та штрафи і тюремні терміни за публічні заяви про причетність поляків до Голокосту.

Тоді Ізраїль виступив категорично проти схвалення цього документу.

А вже у 2021 році президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, який обмежує процес реституції майна постраждалим від Голокосту та членам їх сімей. Ідеться про майно, викрадене нацистами під час Другої світової війни, а потім захоплене комуністичним режимом Польщі.

Ізраїль назвав закон "антисемітським та аморальним" та у зв’язку з цим викликав для безстрокових консультацій повірену у справах свого посольства у Варшаві. Також МЗС Ізраїлю відклало від’їзд до Варшави нового посла Ізраїлю у Польщі і рекомендувало польському послу продовжити відпустку у своїй країні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.
Реклама: