Обманутый по собственному выбору: почему Siemens не избежать неприятностей. Статья главы МИД

Павел Климкин, министр иностранных дел Украины, для Европейской правды _ Воскресенье, 23 июля 2017, 11:36
Версия для печати Комментарии

Постачання газових турбін Siemens на територію окупованого Криму попри серйозний санкційний режим не було фатальним збігом обставин або абсолютною несподіванкою.

Адже так само, як і з історією з "Містралем", Україна била в дзвони. Ми попереджали Siemens, Федеральний уряд Німеччини та Європейські інституції, ми переконували, ми вказували на діри в санкційному режимі. Нас дослухалися, шукали можливості запобігти правопорушенням. І багатьох подібних випадків там вдалося уникнути.

Але у випадку із Siemens його менеджмент відмовлявся бачити очевидні речі.

Скидається на те, що вони вірили обіцянкам Кремля - що Україна не встоїть, що санкціїї все одно от-от скасують і що весь німецький політикум і бізнес тільки й чекає, щоб відновити "business as usual" (звичайну діяльність).

Кремлівський режим зараз відверто сміється з того, як запросто можна пошити в дурні ласих до великих грошей представників європейського бізнесу – бізнесу законослухняного, побудованого на довірі, повазі і цінностях.

І дійсно, Кремль через підкуп, оборудки, пропаганду постійно знаходить в Європі нових путінферштеєрів – у Німеччині, Італії, Австрії, Франції та інших країнах. Яких не цікавить правда і факти, міжнародне право і права людини.

Яким зручніше вдавати, що з агресором, який веде загарбницьку війну в Європі, можна будувати нову архітектуру безпеки на континенті. Що з державою, яка однією рукою бомбардує дітей в Сирії, а іншою покриває злочинний авторитарний режим - можна боротися з тероризмом.

Що з кремлівськими шахраями можна будувати нові газопроводи, тому що це - "тільки бізнес, нічого особистого".

Гірка правда полягає в тому, що відтепер газотурбіни Siemens допомагатимуть злодію облаштовувати загарбані території.

І ми не можемо розглядати цей випадок інакше, як співучасть в агресії Кремлівського режиму проти України.

Це - тривожний сигнал для акціонерів Siemens щодо здатності його менеджменту вести чистий бізнес.

І як би зараз сіменсівські юристи не переконували, що папери були складені правильно, втрата довіри до компанії в усіх українців та у багатьох бізнесменів в усьому світі – це те, що завдає компанії непоправної шкоди.

Єдиний вихід – відверте і публічне розслідування та покарання усіх співучасників – правове, політичне і репутаційне. Саме цього Україна вимагатиме від Siemens, німецького уряду та євроінституцій.

Для багатьох бізнесменів цей скандал буде серйозним уроком на майбутнє:

"наперсточники" ніколи не стануть партнерами, з якими можна мати справу. довіри. Кремлю вірити не можна.

Європейські цінності спільні для всіх. А шахрай в Європі один. Матимеш справу з шахраєм – будь готовий до серйозних втрат!

 

Автор: Павло Клімкін,

міністр закор

ЧИТАЙ ТАКЖЕ
powered by lun.ua


Тарас Качка, для Европейской правды

Остановиться без членства: чем опасна для Украины идея таможенного союза с ЕС

Пока мы далеки от исчерпания возможностей Соглашения об ассоциации, особенно в нетарифных барьерах в торговле и в услугах... Таможенный союз просто не соответствует стремлениям Украины. В конце концов, турецкая модель таможенного союза – детище первых лет существования ЕС...

Анатолий Марциновский, Европейская правда

Безроуминг к безвизу: мифы и правда о новом обещании Порошенко

По процедурам ЕС, Европарламент не может вот так взять и отменить роуминг или что-либо другое – это результат длительной законодательной работы, проведенной совместно с Советом ЕС и Еврокомиссией. История, которая не раз выставляла "обещальников" посмешищем, ничему не научила.


АВТОРИЗАЦИЯ


ВОЙТИОТМЕНИТЬ
Вы можете войти под своим акаунтом в социальных сетях:
Facebook   Twitter