Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Швеція: як говорити "ні" будь-яким проявам дискримінації

У Швеції немає звичаю поділяти професії на "чоловічі" і "жіночі".

При підборі співробітника на ту чи іншу посаду роботодавці повинні виходити насамперед із кваліфікації і досвіду кандидата, а не приналежності до тієї чи іншої статі. Серед оголошень місцевих бірж праці ви не побачите таких: "Потрібен фахівець/менеджер (...) чоловік, від 25-35 років ..."

Публікація такого роду оголошення була б прямим порушенням закону.

Антидискримінаційне законодавство зобов’язує створювати рівні умови для чоловіків і жінок на робочих місцях.

 

Дискримінація за ознакою статі заборонена, а випадки її прояву повинні розслідуватися найсуворішим чином.

Закон наказує роботодавцю стежити за такого роду випадками і вживати відповідних заходів. Крім того, роботодавець не має права перешкоджати співробітнику брати декретну відпустку, незалежно від статі. Це робиться для того, щоб чоловіки могли безперешкодно піти в декрету відпустку, не побоюючись погроз про звільнення з боку роботодавця або нерозуміння колег.

Понад те, раніше "Європейська правда" повідомляла, що новий уряд Швеції може ввести квоти для комерційних компаній для залучення більшої кількості жінок на керівні посади. Ця ініціатива лунала в 2014 році. На той час 29% жінок обіймали посади у радах директорів провідних шведських компаній, що на 9% перевищувало середній показник у ЄС.

В 2016 уряд планував перевірити, чи виросла ця частка.

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!

ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."