Спецпроект "Європейської правди",
МЗС України, представництва Євросоюзу та Радіо ЄС

Подарунок від держави на день народження або чому фінські діти сплять у коробках

У Фінляндії багато дітей сплять у картонних коробках протягом перших трьох-чотирьох місяців свого життя. І їм це подобається - принаймні, так кажуть їхні батьки ;)

З 1938 року Finnish baby box є подарунком від уряду, доступним для всіх майбутніх мам. Коробка містить різні предмети, які необхідні молодим батькам: комбінезони, шапки, спальний мішок та інші речі.

Сама ж коробка є першим ліжком для малечі. 

Ось перелік вмісту такої коробки: матрац, простирадло, спальний мішок, дитячий зимовий комбінезон, шапка, утеплені рукавиці та пінетки, світлий костюм з капюшоном та трикотажні комбінезони, шкарпетки і рукавиці, в'язана шапочка з прорізами для очей і рота, боді, повзунки і легінси, рушник з капюшоном, ножиці для нігтів, гребінець, зубна щітка, термометр для ванни, мазь та крем, мочалка, тканинні підгузки і пелюшки, книга з картинками і прорізувач, прокладки для бюстгальтера, а також презервативи.

 

Раніше у коробки клали дитячі пляшечки і пустушки, але згодом їх прибрали, щоб стимулювати грудне вигодовування.

Майбутні мами можуть вибирати між отриманням коробки чи грошової допомоги - 140 євро. Однак 95% мам вибирають коробку.

Ця традиція покликана дати всім дітям у Фінляндії однаковий старт у житті, незалежно від того, з яких верств суспільства вони походять.

Але найголовніше - такий подарунок допомагає знизити рівень дитячої смертності. Зараз вона у Фінляндії одна з найнижчих у світі.

На думку фінських лікарів, коробки-ліжка стали однією з причин зменшення дитячої смертності. 

– Що особисто для Вас означають слова "Бути європейцем?"

– Що здивувало Вас у інших європейських державах?

– В чому Україна має зберігати самобутність в європейській родині, а де нам варто змінюватися?

Публікуйте свої історії під хештегом #BeEuropean на Фейсбуці та у Твіттері, додавайте яскраві фото або відео та обов’язково робіть у Фейсбуці тег @MFA of Ukraine або @Європейська правда, щоб ми побачили ваш допис за запросили в ефір Радіо ЄС. Детальніша інформація - за лінком.

Завітайте до сторінки нашого спецпроекту та беріть в ньому участь. Переможці отримають приз - поїздку до Брюсселя!


ПУБЛІКАЦІЇ
Сергій Сидоренко, Юрій Панченко, Європейська правда

На порозі торговельної війні: Україна та ЄС вийшли на новий етап суперечки про ліс-кругляк

Днями Україні доведеться ухвалити непросте рішення. Його наслідки можуть виявитися болючими або для країни, або особисто для президента. Євросоюз вже написав до Києва листа, в якому дав кілька варіантів та попередив, що "замовчати" проблему не вийде...

Сергій Сидоренко, Європейська правда

Заступниця генсека НАТО: У рішенні саміту Альянсу точно буде йтися про Україну

Роуз Геттемюллер: "У вас усі сконцентровані на обгортці, на формі! Всі питають: а чи буде у нас ПДЧ? Я взагалі не бачу для вас потреби так перейматися отриманням Плану дій щодо членства. Річні національні програми ведуть вас точно тією дорогою..."